Strona główna Blog Social media

Wiadomości "inne" - Messenger w telefonie i na komputerze

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Wymienianie się wiadomościami na Messengerze to popularna forma komunikacji na całym świecie. Aby móc się posługiwać komunikatorem, należy mieć aplikację Facebook.

messenger facebook wiadomosci inne

Czym są tajemnicze treści „inne” i dlaczego użytkownik nie widzi ich od razu po wejściu w komunikator? Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której osoby korzystające z Messengera przeoczają wiadomości od znajomych lub innych, nieznanych osób. Dzieje się tak ze względu na politykę bezpieczeństwa, jaką prowadzi Facebook – dzięki której użytkownikowi nie grozi niechciana konwersacja lub spam.

Wiadomości na Facebooku – dlaczego niektóre trafiają do folderu „inne”?


Płynna komunikacja na Facebooku jest możliwa pod warunkiem, że osoba posiadająca tam konto ma również na nim znajomych. Messenger pozwala wtedy na konwersację bez ukrytych wiadomości – z wyjątkiem sytuacji, w których portal wykryje, że naruszona została polityka ochrony bezpieczeństwa, np. w momencie wysłania wulgarnych treści.


Aby wiadomości docierały do użytkowników, musi być nawiązana interakcja – czyli osobę, z którą chce się porozmawiać, trzeba mieć w znajomych na FB lub czekać, aż użytkownik ten wyrazi zgodę na konwersację. Brak przyzwolenia na rozmowę internetową kończy się umieszczeniem wiadomości w folderze „inne”. Takie rozwiązanie sprzyja ochronie przed atakami hakerów, a także tworzy bezpieczniejsze środowisko do komunikowania się. Ustawienia prywatności w komunikatorze pozwalają również na blokadę, opcję ignorowania czy zgłoszenie osoby, która wydaje się kłopotliwa i męcząca.

Liczba wiadomości na Messengerze


Messenger nie ma licznika wiadomości. Aby móc sprawdzić ich liczbę, niezbędne do tego jest oprogramowanie kompatybilne z kontem na Facebooku. Istnieją specjalne aplikacje służące do sprawdzania liczby wiadomości na Messengerze, jednak nie warto ryzykować, bo jest to potencjalnie niebezpieczne. Lepiej z nich nie korzystać, by nie narażać się na wyciek naszych danych. Bezpiecznym sposobem jest sprawdzenie liczby wiadomości na Messengerze poprzez przeglądarkę, a konkretnie użycie wtyczki React Developer Tools. To opcja przy której nie musimy się obawiać, że nasze dane trafią w niepowołane ręce.

Lokalizacja folderu „inne” – Messenger z poziomu komputera


Aby dowiedzieć się, jakie wiadomości znajdują się w folderze „inne” naszego Messengera, korzystając z komputera, trzeba wykonać następujące kroki. Kolejno:


1. należy najechać kursorem myszy komputerowej na ikonkę „Czaty” i kliknąć nią,


messenger wiadomości inne


2. gdy użytkownik otworzy aplikację Messenger, na początku listy wiadomości od znajomych pojawi się folder „inne”, w który klikamy,


wiadomosc w folderze inne


3. wyświetlone zostaną w zakładce dwa foldery – „Możesz znać” lub „Spam”.


prosba messenger


Messenger pozwala również oznaczyć niechciane treści jako przeczytane lub daje możliwość ich usunięcia.

W folder „inne” możemy wejść także w ten sposób:

1. klikając ikonkę trzech kropek,


ikonka trzy kropki messenger


2. wybierając z rozwiniętej listy „Inne”.

Jak wejść w „inne” na Messengerze przez smartfona?


Aby wejść w folder „inne” w aplikacji Messenger w telefonie, wystarczy kliknąć swój awatar i wybrać pozycję „Inne”. W tym folderze również znajduje się podział na zakładki – „Osoby, które możesz znać” i „Spam”.

Jak odzyskać wiadomości na FB?


Usunięte wiadomości z FB można odzyskać poprzez:


1. otworzenie zakładki „Ustawienia”, a następnie zaznaczenie opcji „Twoje informacje na Facebooku”,

twoje informacje na facebooku


2. najechanie kursorem myszy na moduł „Pobieranie Twoich informacji” (np. o wiadomościach, postach, stronach itp.),


3. pobranie interesującego nas pliku z danymi.


pobieranie pliku z danymi facebook

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media