Strona główna Blog Social media

Zdjęcie profilowe na FB, które ma najlepszy odbiór

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Wybierz takie zdjęcie profilowe na FB, by zrobić dobre wrażenie i zachęcić do kontaktu z tobą. Dowiedz się również, czego przy tym unikać.

Fajne zdjęcia profilowe na FB, czyli jakie?


Masz profil na Facebooku i chcesz się na nim dobrze prezentować? Poprzez zdjęcie, które jest wizytówką twojego konta na social mediach, pokazujesz nie tylko jak wyglądasz, ale również to, jakie masz upodobania i temperament. W ten sposób odwiedzający wyrabiają sobie opinię na twój temat.

Dlatego dołóż starań, by zdjęcie profilowe na Facebooku dawało odpowiedni efekt. Wrażenia, jakie wywołasz, nie pozostawiaj przypadkowi. Znamienne jest to, że ocenienie człowieka poprzez zdjęcie zachodzi w ludzkim mózgu błyskawicznie. Według naukowców w przeciągu zaledwie 40 milisekund podejmuje się decyzję, czy ktoś jest interesujący, czy nie. Fajne zdjęcie na profilu ma wywołać pozytywne skojarzenia, przedstawić cię w pozytywnym świetle i zachęcać do kontaktu z tobą.


Zanim weźmiesz się za robienie selfie, możesz przejrzeć zdjęcia na kontach innych i zastanowić się, co jest w nich pociągające, a co odpychające i wyciągnąć wnioski, które będą pomocne dla stworzenia twojego idealnego ujęcia.Zdjęcie profilowe na Facebooku – podstawowe zasady


Trzymanie się wytyczonego rozmiaru fotografii wpływa na jej prawidłową prezentację na social mediach. W przypadku zdjęcia profilowego na Facebooku wyświetlanego na komputerze stacjonarnym jest to 170 x 170 px. Powinien być też zachowany asymetryczny układ obrazu. W praktyce oznacza to przede wszystkim zasadę, by nigdy nie umieszczać wizerunku na środku.


Zastosuj metodę trójpodziału, która polega na wytyczeniu siatki z podwójnych linii poziomych i pionowych. Tam, gdzie się przecinają, wyznaczają tzw. mocne punkty i to w tych miejscach powinna znaleźć się na fotografii twoja twarz. Podczas wykonywania ujęcia wzrok skieruj w obiektyw, zwłaszcza jeśli konto ma służyć też do nawiązywania kontaktów biznesowych – to świadczy o tym, że jesteś komunikatywny.Wybór zdjęcia profilowego na FB


Najlepiej, by zdjęcie z twoim wizerunkiem było autentyczne tzn. bez stylizacji na kogoś, kim nie jesteś. Druga sprawa to wybór najlepszego zdjęcia, jakie posiadasz. Każdy z nas jednego dnia wygląda lepiej, a drugiego gorzej. Wybierz to z pierwszej grupy, a najlepiej poradź się osoby trzeciej, bo mało kto potrafi obiektywnie ocenić swój wygląd.Profesjonalna sesja a zdjęcie profilowe na Facebooku


Być może nie masz zdjęcia, które możesz uznać za udane na tyle, by stało się profilowym. Możesz zamówić sobie sesję u profesjonalnego fotografa, który doskonale wie jak uchwycić twój wizerunek, by podkreślić jego walory. W tym przypadku możesz być pewien, że nie pojawią się błędy, które często rażą na amatorskich zdjęciach portretowych.Zdjęcie profilowe na FB – czego unikać?


Wykonując zdjęcie na profil FB, trzymaj się z dala od typowych błędów, które wpłyną na niepożądany odbiór twojej osoby:

  • Nie korzystaj ze zdjęcia z przeszłości, które nie odzwierciedla twojego aktualnego wyglądu, nawet jeśli jest wyjątkowo udane. Nie zmieniaj fotografii na profilu zbyt często, by ludzie zdążyli przyzwyczaić się do twojego jednego wizerunku.

  • Nie rób szerokiego kadru, bo zdjęcie ma określone wymiary, co oznacza, że w polu obrazu i tak nie ujmiesz dużo – może to spowodować, że twoja sylwetka nie będzie widoczna.

  • Ostrożnie z mimiką – nie bądź ponury, ale pamiętaj, że zbyt szeroki uśmiech może wpłynąć na postrzeganie cię jako osobę mniej kompetentną.

  • Podobnie z oczami – nie otwieraj ich zbyt szeroko ani nie przymykaj, bo będziesz wyglądał na przestraszonego lub ospałego. Nie fotografuj się w okularach przeciwsłonecznych, bo zamiast sprawiać wrażenie tajemniczości, będziesz odbierany jako ktoś mniej godny zaufania.Jak dodać lub zmienić zdjęcie profilowe na FB?


Jeśli masz kiepskie zdjęcie na Facebooku lub co gorsza – wcale go tam nie umieściłeś, najwyższy czas to naprawić. Mając już wybraną grafikę, zaloguj się na konto i kliknij swoje imię w prawym górnym rogu. Gdy najedziesz na okrągłe pole, w którym powinno być twoje zdjęcie, włączy się tryb edycji.


Po kliknięciu polecenia „Edytuj zdjęcie profilowe”, dodaj je z dysku lub użyj jednego z tych, które wcześniej publikowałeś w swoich postach. Możesz użyć dodatkowo nakładki, jeśli chcesz wyrazić swoje poglądy. Następnie naciśnij „Zapisz” i wtedy obraz zostanie zaktualizowany. Przemyślane i właściwie wykonane zdjęcie profilowe na Facebooku może pozostać z tobą na długo – dzięki dobrze dobranemu nie musisz się zastanawiać, czy na pewno jest w porządku. Możesz skupić się na bieżących treściach i dodawaniu ciekawych zdjęć do nowych postów.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media