[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ

Jak możemy Ci pomóc?

Sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes. Zwłaszcza, że jeszcze nigdy wcześniej założenie e-sklepu nie było tak proste, jak teraz.

W 2013 roku cała sklepy internetowe pomimo sytuacji gospodarczej utrzymywały się na stałym poziomie. Według przeprowadzonych badań przez firmę CubeResearch 48% właścicieli sklepów internetowych stwierdziło, że ich sytuacja poprawiła się w porównaniu do roku ubiegłego. Natomiast 58% określiło, że wartość sprzedazy w ich sklepie wzrosła, a aż 61% miało więcej Klientów niż w roku 2012

Dodatkowo, aż 75% badanych twierdzi, iż ich sytuacja w roku 2014 poprawi się, również pod względem sprzedażowym (tutaj również 75%). Aż 80% sklepów internetowych liczy się ze wzrostem liczby kupujących. * (dane wynikające z raportu na podstawie badań przez firmę CubeResearch, „Co nakręca ecommerce")

To wystarczające informacje, które pomogą niedecydowanym podjąć decyzję o założeniu własnego sklepu www. A jeśli i one jeszcze nie przekonują do założenia działalności, przytaczamy jeszcze jeden istotny argument.

Co więcej, Polacy przekonują się do dokonywania zakupów w internecie. Według wyników badań przeprowadzonych przez Gemius, to kobiety preferują zakupy w sklepach www (6,8 mln), natomiast mężczyźni preferują aukcje internetowe (6,4 mln).

Generalny wzrost świadomościInformacje te szczególnie mogą podbudować te osoby, które już wcześniej mierzyły się z zamiarem założenia własnego e-biznesu. Nadchodzący rok jest też wyjątkowym wyzwaniem dla platform oferujących oprogramowanie do sklepów www.

Nawet nie wiesz jak łatwo jest założyć własny sklep www

Dla przykładu, założenie własnego sklepu www na platformie RedCart trwa krócej niż kilka minut. Wystarczy kliknąć przycisk Wypróbuj by założyć swój sklep testowy na okres 14 dni, podczas których możesz wykporzystać wszystkie dostępne narzędzia z zakresu systemu.

Następnym krokiem jest określenie swojej branży w której będzie działał sklep. Podaj swojego maila, który jednocześnie będzie loginem dostępu do Twojego sklepu internetowego. Stwórz też mocne hasło a także napisz swój numer telefonu, pod który konsultanci będą mogli skontaktować się by dowiedzieć się czy mogą Ci w czymś pomóc lub doradzić.

Czy wiesz już jaką branżę będziesz reprezentował? Jeśli nie potrafisz się zdecydować, skorzystaj z listy, na której ponad 60 hurtowni oferuje swój asortyment. Być może będzie to akurat elektronika, odzież lub książki?

Oprogramowanie na platformie RedCart nie będzie ograniczało Twoich możliwości przy tworzeniu sklepu www. Dajemy Ci narzędzia do efektywnego zarządzania biznesem w świecie internetowym. Jakie są to narzędzia? Zaczynając od intuicyjnego Panelu Administracyjnego a na możliwości edycji stylu CSS kończąc.

Na początek dostajesz pakiet bonusów na start. Jest to między innymi: kupon na pierwszą kampanię Google AdWords, wynegocjowane stawki na cenę przesyłek u kuriera K-ex, kupon na promocję swoich ofert na portalu aukcyjnym Świstak, a także pakiet smsów, które mogą powiadamiać Klienta o etapach realizacji jego zamówienia.

Chcesz sprzedawać nie w jednym, ale w kilku sklepach? Możesz założyć multisklepy z oddzielnymi asortymentamiu i stworzyć własną sieć handlową. Kilka sklepów www jest pod pełną kontrolą za pomocą jednego Panelu administracyjnego. Twój e-biznes może się rozwijać i nie ograniczać się wyłącznie do sprzedaży w kraju. Sklep w angielskiej, czeskiej oraz niemieckiej wersji językowej to nieograniczona możliwość stworzenia sklepu www wraz z niezbędnymi integracjami a także sprzedaży w dowolnej walucie.

Chcesz docierać tam, gdzie są Klienci? Wykorzystuj możliwości mediów społecznościowych i twórz na nich sklepy. Stwórz swój sklep w wersji responsywnej, która będzie dostosowywała się do każdego urzadzenia mobilnego na którym będzie wyświetlane. Mobilność oferty sklepu www będzie w 2014 roku wręcz wymogiem. Dlatego warto dać się wykryć potencjalbnym Klientom, którzy coraz częściej dokonują zakupów poprzez urządzenia mobilne. Sklep w RWD to nie tylko niezbędny trend w branży e-commerce ale także możliwość wyprzedzenia swojej konkurencji.

Kuś Klientów promocjami a także możliwością skorzystania z bonów i kuponów rabatowych w Twoim sklepie www. Polecane produkty na zasadzie Crosselingu stają się udanym narzędziem marketingowym, który napędza Twoją sprzedaż. Jeśli połączysz swoją ofertę wraz z odpowiednim przekazem i akcją w mediach społecznościowych, dostosowaną do Twojej grupy docelowej - możesz liczyć na wzrost zainteresowania asortymentem Twojego sklepu.

Za pomocą newslettera informuj Klientów o wystawionych nowych aukcjach na serwisach Allegro, eBay czy Świstak. Dzięki integracji z tymi serwisami możesz bez problemu docierać do nowych Klientów, którzy preferują dreszczyk emocji związany z licytacjami.

Tworząc sklep internetowy musisz pamiętać również o stosowaniu odpowiednich słów kluczowych, na które będziesz się pozycjonował. Oprogramowanie sklepów RedCart zostało zaprojektowane tak, by dać właścicielowi przyjazny pozycjonowaniu sklep. Wbudowane narzedzia SEO pozwalają na własnoręczne wpisywanie słów kluczowych w najważniejsze miejscach sklepu takich jak tytuł strony (meta title), opis strony (meta description), słowa kluczowe (meta keywords), opisy obrazków (znacznik ALT) a także dodatkowe treści dla Google. Dzięki temu możesz sam zacząć wspinać się do najwyższego miejsca w wyszukiwarce!

Dlaczego warto stworzyć własny sklep www?

Ponieważ upraszczają życie nie tylko Klientom sklepu, ale przede wszystkim ich właścicielom. Możesz obsługiwać swój sklep niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy, że masz dostęp do łącza internetowego. Sklep internetowy na platformie RedCart działa w chmurze, dlatego nie musisz instalować żadnych dodatkowych programów na komputerze - w każdej chwili Twoje dane są dostępne.

Pomyślałes może nad rozszerzeniem działalności sprzedaży ze sklepu stacjonarnego do sklepu internetowego? Jeśli nie, to wymienimy właśnie najistotniejsze narzędzia w oprogramowaniu, które ułatwią Ci zarządzanie własnym sklepem online. 

Chcesz prowadzić dwa sklepy jednocześnie z takim samym asortymentem? Nie ma problemu. Najważniejsza jest jednak odpowiednia synchornizacja pomiędzy sklepem internetowym a systemem magazynowo-księgowym. Dzięki temu już zawsze oferta w sklepie www będzie zgodna z magazynem i nie będzie sytuacji, że w sklepie interntowym znajdą się produkty od dawna niedostępne w sprzedaży. Integracja z Subiekt GT to ułatwinie dla Sprzedawców, którzy chcą mieć stałą aktualizację stanów magazynowych a także aktualizację cen. Do wyboru pozostaje również inny program magazynowo-księgowy jakim jest program WF-MAG, który pozwala na integrację ze sklepami www w takich kategoriach jak Produkty (opisy, zdjęcia, ceny, przynależność do kategorii), Kontrahenci (adresy, konta użytkowników) i Zamówienia (stotusy, adres wysyłki, rezerwacja towaru). Prosty program do fakturowania doskonale dostosowuje się do specyfiki prowadzonej działalności a intuicyjna obsługa pozwoli na szybkie zaznajomienie się z programem.

Oszczędzaj czas i pieniądze, które w przypadku sklepu stacjonarnego mogą przeciekać przez palce. Stała, abonamentowa opłata roczna bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych pozwoli Ci na planowanie wydatków pod względem unowocześnienia swojego sklepu. Chociażby założeniem certyfikatu SSL, który zapewnia bezpieczne, szyfrowane połączenia, które mają również zastosowanie podczas logowania się do serwisów bankowych. To zapewnie pełne bezpieczeństwo najistotniejszych danych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu