Menu

Jak założyć sklep internetowy ?Rynek handlu internetowego rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na rok pobijane są kolejne rekordy sprzedaży w sektorze e-handlu, a najnowsze prognozy na rok 2014 przewidują, że Klienci wydadzą w sklepach internetowych ponad 30 miliardów złotych. To chyba najlepszy argument świadczący o tym, że warto założyć własny sklep internetowy. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić i na co zwracać uwagę?
zakładanie sklepu internetowego Jak założyć sklep internetowy - informacje wstępneZastanawiasz się jak założyć własny sklep internetowy? Nie martw się, to bardzo proste. Sklepy internetowe to coraz bardziej popularna forma handlu, a zarazem doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów. Poniżej znajdziesz przydatne informacje dotyczące handlu w Internecie, a także znajdziesz odpowiedź na pytanie "jak założyć sklep internetowy" ?


Według specjalistów z branży e-commerce, handel internetowy z roku na rok nabiera na sile. Według badań, jego udziały w Polsce wzrosły o ponad 25%, pomimo lekkiego spowolnienia gospodarczego. Jego średnia wartość to około 20 mld. Złotych. Sądząc po liczbach, odpowiedź na pytanie „czy założyć sklep internetowy” jest oczywista. W poniższym tekście uzyskasz informacje jak założyć sklep internetowy, który będzie prężnie prosperował oraz przyciągał nowych Klientów.


Prognozowany wzrost zainteresowania e-handlem, a w tym sklepami internetowymi sprawia, że osoby, które wahały się z podjęciem decyzji o założeniu własnego biznesu będą miały ułatwione zadanie.


Platforma RedCart daje wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z bezpłatnego sklepu testowego na okres 14 dni. Podczas trwania testu będziesz mógł wypróbować wszelkie dostępne funkcje oraz narzędzia, które wykorzystuje się do efektywnego zarządzania e-sklepem. Jak założyć sklep internetowy na próbę, całkowicie za darmo? Wystarczy kliknąć przycisk WYBRÓBUJ na stronie głównej, wypełnić krótki formularz i cieszyć się założeniem sklepu w mniej niż minutę! 


założyć sklep internetowy Jak założyć sklep internetowy - pomysł na biznesSprawa wydaje się być oczywista Chcę założyć sklep internetowy, mam już pomysł na branżę sklepu i mogę ruszać do kolejnych realizacji mojego planu. Warto przed założeniem sklepu internetowego zastanowić się jaki asortyment będziesz prowadził. Pomyśl jaki rodzaj asortymentu będzie obejmować Twój sklep internetowy i jak szeroki to ma być asortyment. Zastanów się czy warto otworzyć specjalistyczny sklep internetowy czy może dla danej branży sprawdzi się szeroka sprzedaż produktów uzupełniających. Nie wystarczy stwierdzenie założę sklep internetowy z elektroniką. Trzeba rozważyć czy w swojej ofercie sklepu internetowego chcemy skupić się na jakimś konkretnym asortymencie. Warto jest także zastanowić się kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu internetowego i w jaki sposób trafić w ich potrzeby. W tym celu dokonaj rozeznania na rynku, określ swoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia wynikające z działań konkurencyjnych sklepów internetowych. Przemyśl, co atrakcyjnego widzą klienci w sklepach internetowych, które już działają na rynku i spróbuj dać kupującym to, czego nie dają inni. Może to być atrakcyjniejszy sposób sprzedaży, promocje, inna gama produktów.


Dobry pomysł na biznes to połowa sukcesu. Jeśli brałeś pod uwagę branżę, która Ciebie interesuje to możesz wierzyć, że masz już prosta drogę do własnego biznesu. Czy Twoją pasją są stare, odnawiane meble, a może własnoręcznie wykonywana biżuteria? Sam zdecyduj o tym, co będziesz sprzedawał. Nawet jeżeli sam nie będziesz niczego wytwarzał, to dzięki zintegrowanym hurtowniom na platformie RedCart możesz stworzyć unikalną ofertę swojego sklepu, który będzie mógł konkurować z najlepszymi. Posiadając nie tylko dobry pomysł na biznes w handlu internetowym, ale również próbując odnaleźć słabe strony konkurencyjnych sklepów internetowych. Postaraj się wyróżnić nie tylko pod względem asortymentu, ale również fachową obsługą Klienta a także dostosowaną do charakteru sklepu oprawą graficzną.


Asortyment do sklepu internetowego możesz zamawiać z hurtowni. Lecz samo stwierdzenie „zakładam sklep internetowy” nie oddaje w pełni tego, czym będziesz chciał się zajmować. Dokładne przemyślenie nad wybranym asortymentem jeszcze przed założeniem sklepu internetowego pozwoli na opracowanie sprecyzowanego biznesplanu, a być może, nawet znalezienia niszy. Jak szeroki asortyment będziesz chciał mieć? Czy będą to produkty specjalistyczne, które wymagają nie tylko odpowiedniej wiedzy sprzedawcy ale i konkretnego przekazu w formie merytorycznej oraz graficznej.


Przed założeniem sklepu internetowego, który stanie się Twoim biznesem sprawdź jak duży byłby popyt na Twoje produkty w sklepie. Czy towar, który zaproponujesz jest typowym produktem sezonowym – Klienci będą kupować go wyłącznie z jakiejś okazji (np. Walentynki, Dzień Babci), czy będzie niezmienne zapotrzebowanie na oferowane przez Ciebie produkty. Dlatego dobrze wybrać jest branżę, w której częstotliwość kupowania produktów jest spora. Kiedy pozyskasz już Klientów staraj się, by zapamiętali Cię jako rzetelnego sprzedawcę, który służy dobrą radą a także utrzymuje kontakt z Klientami.


zakładanie sklepu Jak założyć sklep internetowy - towar i dostawcyMamy już sprecyzowany asortyment naszego sklepu internetowego, więc przechodzimy do kolejnego kroku – rozglądamy się za dostawami. Na podstawie określonego wcześniej asortymentu dla zakładanego przez nas sklepu internetowego musimy nawiązać współpracę z dostawcami. Korzystając z Google, różnego rodzaju blogów specjalistycznych zdobądź ofertę potencjalnych dostawców. Sprawnie działający dostawcy i w miarę korzystne warunki to jeden z głównych czynników składających się na odniesienie sukcesu w e-handlu.


Chcesz sprzedawać towar unikalny, taki którego nie ma nikt inny? Z pewnością im bardziej towar niszowy, trudno dostępny tym łatwiej o jego wypromowanie ze względu na mniejszą konkurencję (lub jej całkowity brak) oraz pozycjonowanie w wyszukiwarce. Prowadząc spójną komunikację – produkt – sklep – promocja – Klienci – tym łatwiej zbudujesz silną markę, która niekoniecznie będzie kusiła niską ceną. Tak właśnie jest w przypadku produktów wykonywanych własnoręcznie takich jak dekoracje, biżuteria..


Możesz także pomyśleć o innowacyjnym rozwiązaniu: sprzedaży produktów bez konieczności ich magazynowania. Jeśli jesteś osobą ceniącą czas oraz wygodę. W prosty sposób możesz poszerzyć ofertę sklepu internetowego o nowe pozycje lub bardzo szybko rozpocząć sprzedaż internetową, korzystając z produktów udostępnianych przez wiodące hurtownie. Platforma sklepów internetowych RedCart udostępnia takie rozwiązanie. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszym blogu.


Dla tych, którzy zamierzają w szybkim czasie otworzyć sklep internetowy, a nie mają miejsca na magazynowanie (lub też w ogóle nie planują go mieć), współpraca z hurtowniami na zasadzie dropshippingu staje się coraz popularniejszym modelem handlu. Daje on możliwość szybkiego startu swojej działalności. Zaczynając od założenia sklepu internetowego, stworzenia wyjątkowej grafiki sklepu, a także rozpoczęcia współpracy z hurtownią, konfigurację z metodami płatności i możemy zacząć sprzedawać.jka założyć sklep internetowy Jak założyć sklep internetowy - działalność gospodarczaKolejnym krokiem rozpoczęcia w pełni legalnej i zgodnej z prawem sprzedaży produktów poprzez sklep internetowy jest posiadanie firmy, niezależnie od tego czy będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka z o.o. czy może S.A. Sprzedaż internetową należy bowiem traktować jak każdy inny biznes, zatem, aby działać legalnie, musisz mieć zarejestrowaną firmę, którą posiadać będzie NIP, REGON, siedzibę oraz firmowe konto bankowe.


Pamiętając, że sklep internetowy nie różni się od tradycyjnej formy handlu. Dlatego przez założeniem sklepu internetowego należy dopełnić wszelkich obowiązków związanych z chęcią posiadania własnego e-biznesu od strony prawnej. Niektóre z niżej wymienionych kroków, można dokonać online, jeśli posiadamy podpis internetowy.


Zaczynając od rejestracji firmy w Urzędzie Miasta, należy uzyskać numer REGON w Urzędzie Statystycznym, by potem utworzyć w dowolnie wybranym przez nas banku firmowe konto. Nasze kolejne kroki musimy skierować do Urzędu Skarbowego by wybrać formę opodatkowania. Ostatnim punktem będzie ZUS, gdzie każdy przedsiębiorca podlega obowiązkowym ubezpieczeniom. Dodatkowo, jeśli planujesz zatrudniać pracowników, w ciągu 30 dni od daty zatrudnienia musisz powiadomić o tym fakcie Państwową Inspekcję Pracy. Jeśli jednak planujesz pracować sam, ten ostatni krok nie będzie Ciebie dotyczył.zakładanie sklepu w internecie Jak założyć sklep internetowy - oprogramowanie sklepu internetowegoPosiadasz już działalność, pora zatem założyć sklep internetowy. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego oprogramowania sklepu. To od niego bowiem zależy porażka bądż sukces Twojego e-biznesu


Niezbędne elementy do założenia sklepu internetowego to:

  • - oprogramowanie sklepu internetowego
  • - domena
  • - hostingNajważniejszym elementem jest wybór oprogramowania, na którym założony będzie sklep internetowy. Do wyboru masz kilka możliwości: dzierżawa gotowego oprogramowania sklepu wraz z usługą hostingową, zakup oprogramowania sklepu bez utrzymania na serwerach lub zamówienie indywidualnego oprogramowania sklepu. Zarówno drugie, jak i trzecie rozwiązania niesie za sobą duże koszty na samym początku działalności sklepu internetowego oraz wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu prowadzenia własnego sklepu internetowego. Nie zalecamy wyboru tego typu rozwiązań przy zakładaniu sklepu internetowego, w szczególności na samym początku działalności.


Wyobraź sobie, że oprogramowanie sklepu internetowego to silnik Twojego samochodu. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań, nie ma większych szans na to, że będziesz z niego zadowolony. Tak samo jest z oprogramowaniem. Ponieważ stworzone zostało by zapewnić jak najlepsze i najskuteczniejsze zarządzanie sklepem internetowym, zapewnia ono ciągły rozwój Twojego e-biznesu. Wciąż wprowadzane aktualizacje pozwalają na bycie na bieżąco we wszelkich nowościach pojawiających się na rynku e-commerce. Dzięki udoskonalanemu systemowi jesteś stale o krok przed konkurencją.


Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest dzierżawa gotowego oprogramowania sklepu internetowego. Przykładem takiego rozwiązania jest oprogramowanie sklepów RedCart, które łączy w sobie wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia własnego sklepu internetowego. W pakiecie otrzymujesz zatem sklep internetowy, gotową szatę graficzną, domenę, hosting oraz pełne wsparcie techniczne. Pracownicy RedCart.pl służą również pomocą podczas konfiguracji sklepu i wprowadzania produktów. Prowadzenie własnego sklepu internetowego możliwe jest w RedCart już od 600zł netto rocznie!zakładanie sklepów internetowych Jak założyć sklep internetowy - domena sklepuWybór odpowiedniej domeny dla sklepu internetowego wydaje się być prostym zagadnieniem, jednak tak nie jest. Domena ma znaczny wpływ na pozycjonowanie sklepu, łatwość zapamiętywania przez klienta. Jeśli planujesz założyć sklep w Internecie, musisz posiadać własną domenę, czyli nic innego, jak przyszły adres Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, aby adres był łatwy do zapamiętania, nie za długi, prosty do zanotowania - nawet w trakcie rozmowy telefonicznej. Warto, aby nazwa Twojego przyszłego sklepu internetowego w jakiś sposób kojarzyła się z branżą, w której działasz lub z profilem działalności firmy, choć nie jest to konieczny wymóg.


Spisz nazwy, które mogłyby być Twoim adresem internetowym, a jednocześnie nazwą firmy. Zorientuj się, czy nazwa pasuje do branży w której będziesz chciał działać a także sprawdź czy łatwość jej wymawiania i zapisywania. Warto pamiętać, że im krótsza domena – tym lepiej. Łatwiej jest ją zapamiętać.


Zakładając, że sprzedaż w Twoim sklepie będzie dokonywała się wyłącznie w obrębie kraju, warto, by sklep posiadał rozszerzenie wyłącznie na końcówkę adresu .pl. Nazwa domeny jest jednocześnie nazwą naszego sklepu – muszą być takie same. Jeśli adres, który chcemy użyć w domenie jest zajęty, pomyślmy o jej odkupieniu albo stworzeniu nowej nazwy – może nawet lepszej od poprzedniej? ;) Kiedy zdobędziemy domenę na jakiej nam zależy – stwórzmy spójną komunikację, która odpowiednio skierowana do Twojej grupy docelowej zapewni rozwój i bycie zapamiętanym w pamięci potencjalnych Klientów.jak założyć e-sklep Jak założyć sklep internetowy - hostingMamy już podjęte najważniejsze decyzje. Zostaje nam do podjęcia jeszcze ostatnia kwestia. Mianowicie jakie rozwiązanie hostingowe będzie dla nas najkorzystniejsze. Możemy wybrać oprogramowanie sklepu internetowego, które dostarcza hosting lub wykupić dla zakładanego sklepu hosting z obsługa PHP i baz danych.


Dlaczego hosting jest istotny przy zakładaniu sklepu internetowego? Wirtualne serwery pracują cały czas, by Twój sklep internetowy działał 24 godziny na dobę. To właśnie dzięki niemu sklep internetowy istnieje i jest dostępny dla Twoich Klientów.


Ponieważ przez serwery przeprowadzane są najważniejsze transakcje, warto zadbać o bezpieczne połączenia w celu zabezpieczenia danych Klientów, jak i danych Twojego sklepu. Dlatego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa platforma RedCart swoje sklepy instaluje na serwerach klasy premium., które zapewniają jednocześnie wydajność w przekazywaniu danych. Stosowanie szyfrowanych połączeń SSL dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo logowania się do naszego sklepu internetowego poprzez Panel Administracyjny. Bezpieczne szyfrowanie połączeń możesz również zastosować w swoim sklepie internetowym.


Sklepy internetowe RedCart oferowane są wraz z usługą hostingową. Oznacza to, że nie musisz ponosić dodatkowych kosztów za wynajem serwerów. Dodatkowo obsługą i administracją serwerów zajmują się pracownicy RedCart, abyś mógł skupić się na tym co najważniejsze, a więc na sprzedaży produktów.


Dokonywane aktualizacje oprogramowania przez specjalistów to codzienny proces unowocześniania i tworzenia sklepów internetowych. By zagwarantować naszym Klientom bezpieczeństwo danych – oferujemy codzienne tworzenie kopii zapasowych. Wszystko po to, by żadne cenne dane nie zostały utracone.


Postępując zgodnie z powyższymi krokami jesteś w stanie zrealizować swój cel, a więc założyć dochodowy sklep internetowy.


Jeśli masz pytania lub wątpliwości nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji pod nr tel. 22 22 82 114. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. Możesz wysłać do nas również zapytanie poprzez formularz kontaktowy.
Podobne wpisy


Zalety prowadzenia sklepu internetowego


Jak pozyskiwać Klientów do sklepu internetowego ?


Jak założyć bloga ?

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


Jesteśmy po to, aby pomóc Ci osiągnąć sukces w e-biznesie!