Strona główna Blog Sprzedaż na Allegro

Jak wystawić przedmiot na Allegro? Porady i wskazówki.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Sprzedaż na Allegro

Prawidłowo skonstruowane ogłoszenie na Allegro to gwarancja większej liczby odbiorców, a tym samym kupujących.W poniższym artykule znajdziesz podpowiedzi oraz informacje dotyczące dobrze przygotowanej aukcji na Allegro, a także dowiesz się jaką kategorię wybrać dla przedmiotu, który chcesz sprzedać.Jak wystawić aukcję na allegro?


Wiele osób, które chcą rozpocząć sprzedaż online, zastanawia się, jak wystawić przedmiot na Allegro, gdyż jest to jeden z wiodących na polskim rynku portali sprzedażowych. Ogromna liczba potencjalnych klientów odwiedzających ten serwis sprawia, że szansa na zbycie swoich przedmiotów jest bardzo wysoka. Trzeba jednak wiedzieć, jak wystawić aukcję na Allegro, by odbiorcy mogli ją nie tylko szybko zobaczyć, ale też chcieli kupić widniejący na niej przedmiot.


Istnieją dwa sposoby, za pomocą których możesz wystawić swoją aukcję. Jeśli nie posiadasz własnego sklepu internetowego, wybierz sposób pierwszy, natomiast jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz własną działalność, świetnym sposobem może okazać się wybór opcji numer dwa.Aukcja bez firmy, czyli jak sprzedawać na Allegro Lokalnie


1. Zaloguj się do swojego aktywnego konta na portalu allegro. Z jego poziomu kliknij „moje konto”, a następnie w zakładce „sprzedaż” kliknij „wystaw przedmiot”.


2. Zostaniesz automatycznie przekierowany do allegro Lokalnie, gdzie ogłaszać się mogą osoby prywatne.


3. Wybierz i wgraj zdjęcia produktu, który chcesz sprzedać – możesz dodać maksymalnie 15 zdjęć (format JPG, PNG, BMP, nieprzekraczające rozmiaru 2MB).


4. Wpisz nazwę sprzedawanego przedmiotu – wprowadź informacje dotyczące wystawianego przedmiotu, takie jak nazwa bądź kod produktu. Ukaże się lista, z której będziesz mógł wybrać produkt odpowiadający twojemu przedmiotowi.


5. Wybierz kategorię ręcznie, jeśli ta nie została wskazana automatycznie.


6. Zamieść opis przedmiotu - wgraj instrukcję dotyczącą twojego przedmiotu. W zależności od rodzaju przedmiotu może być to również poradnik (sposób użycia), fragment książki lub regulamin. Dołącz również informacje na temat gwarancji, reklamacji i zwrotu.


7. Zaznacz, czy sprzedawany przez ciebie przedmiot jest nowy (nieużywany), używany (posiada ślady użytkowania) czy w bardzo dobrym stanie (nie nosi śladów użytkowania, ale też nie jest nowy).


8. Ustal i podaj cenę (wywoławczą lub za jaką ma być sprzedany przedmiot w opcji „kup teraz”).


9. Kliknij dymek „DODAJ PRZEDMIOTY” jeśli posiadasz więcej niż jeden taki sam przedmiot.


10. Uzupełnij parametry, takie jak marka, wielkość/pojemność, waga, zapach, kolor, itp. – po wybraniu kategorii system sam wyświetli ci parametry do uzupełnienia.


11. Określ lokalizację przedmiotu (w razie gdyby klient chciał go odebrać osobiście).


12. Wybierz metodę dostawy i określ jej koszt – system uzupełnia sugerowany koszt, jednak jeśli sprzedajesz np. duże przedmioty, koszt nadania paczki poczta może być wyższy.


13. Wybierz formę sprzedaży spośród opcji „kup teraz”, „licytacja” lub „darmowe ogłoszenie”. „Licytacja” będzie aktywna przez siedem dni, natomiast „darmowe ogłoszenie” i „kup teraz” to opcje, które wyświetlają się na allegro i allegro Lokalnie do czasu aż ktoś kupi twój przedmiot lub sam anulujesz sprzedaż.


14. Wybierz trafny pakiet promowania dla swojego ogłoszenia – opcja nieobowiązkowa.


15. Sprawdź pogląd projektu oraz podsumowanie opłat.


16. Opublikuj ofertę, jeśli wszystko jest zgodne z twoimi oczekiwaniami.

Aukcja z firmą, czyli dwukierunkowa integracja


1. Skonfiguruj twój sklep internetowy w taki sposób, aby był zintegrowany z serwisem allegro. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie produkty ze sklepu internetowego zostaną wgrane do twojego konta na allegro.


2. Z poziomu allegro wybierz towar, który ma zostać przetworzony w ogłoszenie.


3. Ustaw parametry dotyczące aukcji.


4. Pozostałe czynności, jakie należy wykonać, wyglądają podobnie, jak w przypadku wystawiania przedmiotu na allegro Lokalnie.


5. Na końcu możesz zaznaczyć, że wystawiasz fakturę lub paragon.Posiadając sklep internetowy na platformie RedCart możesz bez żadnych dodatkowych opłat skorzystać z najnowszej integracji z Allegro. Dzięki temu narzędziu możesz zautomatyzować swoją pracę przy wystawianiu aukcji na Allegro, nawet kilkaset aukcji w 4 minuty, automatycznie! Więcej o integracji dowiesz się tutaj!Jak sprzedać przedmiot na Allegro?


Ogłoszenie powinno być przede wszystkim proste oraz czytelne, a zarazem zawierać niezbędne informacje na temat danego produktu. Istnieją zatem pewne wskazówki, które mają na celu zwiększenie liczby odbiorców, co przekłada się również na znaczniejszą sprzedaż. Istotnymi elementami są m.in.:

  • odpowiedni tytuł oraz opis odzwierciedlający najważniejsze aspekty towaru – opis nie powinien być przesadzony ani ubogi,

  • zdjęcia i miniaturki muszą wysokiej rozdzielczości, najlepiej na białym tle, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie detali przedmiotu,

  • dobra opinia i pozytywne komentarze to także bardzo ważna część handlu, dbaj o sprawna komunikację i dobre zabezpieczenie przesyłki, a także dostarczenie jej na czas, gdyż to wpłynie na pozytywną ocenę sprzedaży, a co za tym idzie zdobycie zaufania klientów.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Sprzedaż na Allegro
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Sprzedaż na Allegro