Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Dotacja na założenie własnego sklepu internetowego

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Dotacje unijne to doskonały sposób na sfinansowanie własnego sklepu internetowego. Pozyskane środki możemy przeznaczyć na dzierżawę oprogramowania, zakup towaru i opłacanie przesyłek. Przydadzą się też fundusze na reklamę i promocję naszego sklepu.

Jak uzyskać dotację na założenie własnego sklepu internetowego?

Rozpoczęcie każdego rodzaju działalności gospodarczej może wiązać się ze sporymi kosztami, szczególnie w początkowym okresie, jednak nie zawsze musi tak być. Chociaż sklep internetowy nie jest drogim przedsięwzięciem, to jednak dobrze jest mieć środki na jego założenie. Oprócz kosztów związanych ze stałymi opłatami, takimi jak ZUS czy też podatek dochodowy, trzeba mieć jeszcze pieniądze na dzierżawienie oprogramowania, zakup towaru i opłacanie przesyłek. Przydadzą się też fundusze na reklamę i promocję, dzięki czemu sklep internetowy będzie lepiej widoczny w wyszukiwarkach internetowych i znajdzie go wielu potencjalnych klientów.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji unijnych. Jeśli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnego e-biznesu kolejnym krokiem będzie udanie się do najbliższego Urzędu Pracy lub tez instytucji zajmującej się przyznawaniem dotacji unijnych. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy realizowane tam projekty odpowiadają profilowi naszej działalności. Mimo tego, że obecnie dotacje stały się powszechne, może okazać się, że musimy poczekać na realizację odpowiedniego projektu.

W tych miejscach zasięgniemy też niezbędnych informacji dotyczących kwoty, jaka może nam zostać przyznana, dokumentów koniecznych do uzyskania dotacji oraz sposobu wypełnienia i złożenia wniosku. W każdym przypadku musimy też przygotować biznesplan. W zależności od miejsca zamieszkania mogą nam zostać przyznane dotacje w różnych kwotach, a każda z instytucji sama określa, na co można wydać przyznane pieniądze. Dotacje unijne są bezzwrotne, pod warunkiem, że firma będzie działać przez minimum rok. Z Unii Europejskiej możemy uzyskać do 40.000 zł. Taką kwotę można przeznaczyć nie tylko na zakup towaru albo przygotowanie sklepu. Kwota może pokryć koszty dzierżawy oprogramowania sklepu, przygotowania indywidualnej szaty graficznej oraz odpowiedniej promocji sklepu w Internecie.

Dużą zaletą dotacji unijnych jest fakt, iż nie trzeba być bezrobotnym, aby je otrzymać. Ten warunek musi być spełniony tylko w przypadku starania się o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych oraz projektów realizowanych w różnych województwach znajdziemy na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart