Strona główna Blog Social media

Jak założyć kanał na YouTube i zacząć publikować własne filmy?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć kanał na YouTube, to pewnie ucieszy się informacja, że zajmie ci to zaledwie kilka minut. Zobacz, jakie są poszczególne kroki.

Jak założyć YouTube?


Serwis YT jest częścią Google, dlatego jeśli masz konto ogólne, wystarczy, że zalogujesz się za pomocą tych samych danych na YouTube. Automatycznie pojawi się twój profil wraz z nazwą i zdjęciem, którego używasz na koncie Google. Jeśli go jeszcze nie utworzyłeś, wejdź na stronę serwisu YouTube i po kliknięciu opcji „Zaloguj się”, wybierz funkcję „Utwórz konto”. Na tym etapie decydujesz, czy będzie to kanał prywatny, czyli widniejący pod nazwą „Dla mnie”, czy biznesowy – „Do zarządzania twoją firmą”. Następnie zaloguj się za pomocą ustalonych danych i zacznij korzystać ze swojego kanału.

Jak stworzyć kanał na YouTube?


Może ci się wydawać, że by założyć aktywny kanał na YouTube trzeba dużej wiedzy i doświadczenia. W rzeczywistości sam początek jest prosty. Wystarczy, że po zalogowaniu się na swoje konto klikniesz prawy górny róg – tam, gdzie widnieje twoja profilowa ikonka. Z rozwijanej listy wybierz zakładkę „Twój kanał”. Następnie wejdź w opcję „Dostosuj kanał”. Z tego poziomu masz dostępne funkcje YouTube Studio – przydatnej aplikacji do edycji wyglądu twojego konta i do publikowania na nim filmów.


Właściwie już od tego momentu masz opcję dodawania i upubliczniania materiałów za pomocą serwisu. Nie znaczy to jednak, że powinieneś od razu do tego przystąpić. Warto byś przemyślał wpierw strategię i dowiedział się na ten temat więcej, zwłaszcza jeśli planujesz prowadzenie kanału na YT, który ma przynieść ci dochód i popularność.

Jak otworzyć kanał na YT dla swojej marki?


Prowadzenie kanału biznesowego wiąże się z promocją swojej marki i podnoszeniem jej świadomości. Oprócz działań stricte marketingowych w tym przypadku wybierasz profil konta biznesowego na YT. Jeśli już masz prywatne, musisz stworzyć całkiem nowe konto i wtedy określić jego charakter.

Jak założyć kanał na YouTube na telefonie?


Wiele osób zakłada i prowadzi swoje konto z pozycji smartphona. Jeśli chcesz założyć konto na YouTube na telefonie, ściągnij wpierw aplikację ze sklepu, jeśli nie ma jej fabrycznie na sprzęcie, a następnie zaloguj się, korzystając z danych, które masz przypisane do konta Google. Jeśli go nie posiadasz, zarejestruj się i po zalogowaniu możesz korzystać z kanału YT dowolnie jako widz lub jako twórca.

Jak założyć drugi kanał na YouTube?


Każde konto Google ma przypisane jeden kanał na YT. Jeśli chcesz założyć drugi profil na YouTube, zarejestruj się, używając nowych danych. Wtedy utworzysz niezależne konto YT. Jest to przydatne, gdy chcesz prowadzić swój kanał prywatny oraz osobno firmowy.

Podsumowanie


Wiedza dotycząca tego, jak założyć kanał na YouTube, jest ogólnie dostępna i właściwe wystarczy, że posiadasz konto Google, byś mógł korzystać w pełni z funkcjonalności YT. Jednak jeśli zależy ci na zdobywaniu popularności i dochodu z publikacji filmów, musisz włożyć w to więcej zaangażowania i opracować strategię.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media