Strona główna Blog Marketing i promocja

Zmiana objętości załącznika - jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF, Word, JPG i MP4?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja

Jeśli zastanawiasz się jak zmniejszyć rozmiar pliku, skorzystaj z narzędzi i prostych wskazówek. Zobacz, jak zrobić to najszybciej.

jak rozmiar pdf

Najszybszy sposób, by zmniejszyć rozmiar pliku


Nie musisz mieć dużej wiedzy technicznej, by szybko zmienić rozmiar dowolnego pliku. W większości przypadków możesz posłużyć się darmowymi programami do kompresji i za pomocą paru kliknięć zmienić objętość na mniejszą.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF?


By zmniejszyć rozmiar pliku PDF, najłatwiej skorzystać z darmowego programu PDF Compressor. Wybierz dokument, który chcesz zmienić, zaznacz miejsce, w którym ma zostać zapisana nowa wersja i wciśnij „Start”.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku Word?


Dokument Word może zyskać znaczną objętość, jeśli zawiera dużo tekstu ze złożonej czcionki i osadzone obrazy. Jeśli plik jest za duży na transfer, wtedy konieczna okaże się zmiana rozmiaru. By to szybko i łatwo przeprowadzić, możesz przekonwertować format doc. do DOCX, co zadziała podobnie jak w popularnym programie do pakowania plików – ZIP.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG?


Format JPG do zapisywania zdjęć nie ma pokaźnych rozmiarów, ale czasem ze względu na wymagania trzeba dodatkowo zmniejszyć jego objętość. Wtedy najłatwiej otworzyć obraz w programie Paint, który jest zainstalowany na każdym komputerze z systemem Windows. Po lewej stronie na górze znajduje się opcja „Zmień rozmiar”. To za jej pomocą uda ci się zmodyfikować wielkość pliku.

Plik MP4 – jak zmniejszyć rozmiar filmu?


Pliki wideo są pokaźne i zwłaszcza jeśli zamierzasz je przesłać na platformę typu YouTube lub Facebook, objętość filmu często musi ulec zmianie. By zmniejszyć rozmiar pliku MP4 bez utraty jakości dźwięku i obrazu, użyj dobrej jakości kompresora np. Ultimate. Program jest bezpłatny, ale musisz pobrać go na dysk. Innym sposobem jest skorzystanie z narzędzi w sieci. Darmowy kompresor wideo on-line obsługuje też inne formaty prócz MP4, w tym zmniejsza również video 4K.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja