Support RedCart - Baza Wiedzy

Baza wiedzy

Czego potrzebujesz, aby prowadzić własny e-sklep?

Kategoria: Jak rozpocząć

Zastanawiasz się od czego zacząć sprzedaż w Internecie? Nie martw się, my Ci we wszystkim pomożemy. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia własnego sklepu internetowego. 

1. Własna firma

Pierwszym krokiem rozpoczęcia w pełni legalnej i zgodnej z prawem sprzedaży produktów poprzez sklep internetowy jest posiadanie firmy, niezależnie od tego czy będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka z o.o. czy może S.A. Sprzedaż internetową należy bowiem traktować jak każdy inny biznes, zatem, aby działać legalnie, musisz mieć zarejestrowaną firmę, którą posiadać będzie NIP, REGON, siedzibę oraz firmowe konto bankowe.

2. Nazwa sklepu – domena

Jeśli planujesz założyć sklep internetowy, musisz posiadać własną domenę, czyli nic innego, jak przyszły adres Twojego sklepu. Pamiętaj, aby adres był łatwy do zapamiętania, nie za długi, prosty do zanotowania - nawet w trakcie rozmowy telefonicznej. Warto, aby nazwa Twojego przyszłego sklepu internetowego w jakiś sposób kojarzyła się z branżą, w której działasz lub z profilem działalności firmy, choć nie jest to konieczny wymóg. Już podczas rejestracji w naszym serwisie masz możliwość wyboru adresu, pod którym działać będzie Twój sklep internetowy.

3. Regulamin sklepu internetowego

Skonstruowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodny z najnowszą ustawą o prawach konsumenta, wolny od luk prawnych i rozstrzygający najważnijesz kwestie związane z obsługą posprzedażową. Taki regulamin, przygotowany przez specjalistów z Prokonsumencki.pl zamówić mozna w Markecie RedCart. 

4. Profesjonalne oprogramowanie sklepowe

Czyli inaczej mówiąc sklep internetowy wraz z gotowymi szablonami graficznymi do wyboru otrzymujesz od nas. System, z którym będziesz pracował jest obecnie najlepszym produktem dostępnym na rynku! Nie musisz również martwić się instalacją oprogramowania sklepu na serwerze – wszystkim tym zajmujemy się my.

5. Asortyment

Zadajesz sobie pewnie pytanie, „ale co będę sprzedawał w sklepie internetowym" ? O tym również pomyśleliśmy...

Po dokonaniu rejestracji w naszym serwisie otrzymujesz dostęp do listy hurtowni i producentów z terenu całego kraju, oferujących miliony produktów z dowolnej branży w rewelacyjnie niskich cenach! Wystarczy wybrać partnera, z którym chcesz współpracować, następnie ustalić z nim szczegóły waszej współpracy i już możesz sprzedawać produkty w sklepie internetowym! Prawda, że to proste ?

Możesz także pomyśleć o innowacyjnym rozwiązaniu: sprzedaży produktów bez konieczności ich magazynowania. Jeśli jesteś osobą ceniącą czas oraz wygodę. W prosty sposób możesz poszerzyć ofertę sklepu internetowego o nowe pozycje lub bardzo szybko rozpocząć sprzedaż internetową, korzystając z produktów udostępnianych przez wiodące hurtownie. Platforma sklepów internetowych RedCart udostępnia takie rozwiązanie. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszym blogu.

Jak zatem widzisz pomyśleliśmy o wszystkim za Ciebie. Prowadzenie własnego sklepu internetowego jeszcze nigdy nie było tak proste.

Skorzystaj z darmowego okresu próbnego i testuj nasz sklep internetowy całkowicie bezpłatnie przez 14 dni. W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji. Z przyjemnością udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń 22 22 82 114

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta dostępne jest w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)