[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ

Jak możemy Ci pomóc?

Strona główna Baza wiedzy Pomysł na sklep

Co sprzedawać w sklepie internetowym?

Sprawdź, jakie są trendy rynkowe i postaw na odpowiednią branżę przy uruchamianiu swojego biznesu internetowego.

co sprzedawać w internecie

Co sprzedawać w internecie?

Założenie sklepu internetowego to pierwszy krok w drodze do realizacji planów związanych z własnym biznesem. Wybór odpowiedniej branży to jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć już na samym początku uruchamiania e-sklepu. Jak dobrać odpowiedni asortyment do swojego sklepu internetowego? Z pewnością warto śledzić branżowe trendy, badać zainteresowanie klientów i postawić na asortyment, którego nie ma konkurencja.  Zapraszamy do śledzenia zestawień najpopularniejszych branż w e-commerce, które publikujemy regularnie na łamach bloga RedCart. Zachęcamy także do zapoznania się z możliwościami automatycznej integracji sklepu internetowego z hurtownią online, jakie oferuje RedCart.

Podstawą w biznes planie sklepu internetowego jest gruntowna analiza konkurencji, oparta na badaniach rynkowych. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najpopularniejszych i najczęściej szukanych produktów w sklepach internetowych, które publikujemy regularnie na blogu firmowym RedCart. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie oferuje automatyczna integracja sklepu RedCart z hurtownią internetową. Aby ułatwić naszym Klientom start z własnych e-biznesem oferujemy innowacyjne zarządzanie sprzedażą w sklepie internetowym. Gotowe integracje z hurtowniami z wielu branż, między innymi – odzież, kosmetyki, elektronika oraz akcesoria komputerowe, biżuteria, zabawki i akcesoria dziecięce a także książki i gry.

Najpopularniejsze branże w e-commerce

Skąd asoryment do sklepu internetowego?

Do jednych z najpopularniejszych branż w sprzedaży internetowej należą odzież i akcesoria; książki, płyty i filmy; telefony i akcesoria GSM; sprzęt RTV/ AGD; kosmetyki i perfumy; obuwie; sprzęt komputerowy; odzież sportowa; artykuły dziecięce i zabawki; samochody i części samochodowe; gry komputerowe; meble i wystrój wnętrz; a w ostatnim czasie także artykuły spożywcze. Sklepy internetowe z odzieżą, obuwiem, a także bielizną i wszelkiego rodzaju dodatkami to nieustające źródło inspiracji na tych, którzy planują otworzyć własny sklep internetowy. Gdy wybierzemy już odpowiednią branżę dla naszego sklepu internetowego powstaje ważne i niełatwe zadania doboru odpowiedniego dostawcy. Określenie warunków współpracy z hurtownią oraz ustalenie cen produktów na odpowiednim poziomie jest kluczową kwestią dla powodzenia sklepu internetowego, pamiętać jednak należy o dostępnych na rynku nowoczensych rozwiązaniach IT, gwarantujących stałe połączenie z bazą produktową dostawcy. Zapewniają one zawsze aktualną ofertę produktową w sklep;ie oraz, co bardzo ważne, oszczędzają ogrom pracy potrzebnej w związku z aktualizacją stanów magazynowych i cen.

Zintegruj swój sklep z hurtownią - automatyczna integracja z RedCart.

Korzystając z gotowych integracji dzięki platformie RedCart możesz sam wybrać hurtownię z którą będziesz chciał współpracować. Na liście oferowanych hurtowni są firmy, które współpracują ze sklepami również na zasadzie dropshippingu. Dropshipping to logistyczny model prowadzenia sklepu, w którym cały proces związany z magazynowaniem towaru oraz procesem realizacji zamówienia przeniesiony jest ze sklepu internetowego na dostawcę. oznacza to brak konieczności zaopatrywania się przez sklep w towar w ilościach hurtowych oraz magazynowania go. Wszelkie zamówienia spływające do Twojego sklepu są przekierowywane do hurtowni, gdzie wysyłka prowadzona jest po stronie dostawcy produktów.

Nie możesz znaleźć zabawek, które spełniałyby oczekiwania zarówno Twoje jak i dziecka? Jest to pomysł na biznes, który możesz wcielić w życie. Dzięki oferowanym integracjom z hurtowniami  z zabawkami, które w swoim asortymencie posiadają produkty, które są nie tylko sygnowane znanymi markami ale również chwalą się bezpieczeństwem, ekologią oraz starannością wykonania. Dzięki temu, masz pewność, że dziecko Twoje i Twoich Klientów może bawić się bezpiecznie.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jeśli także zgadzasz się z tym powiedzeniem to z pewnością wiesz, że pomysł na sklep internetowy z dodatkami do wnętrz jest równie oryginalny jak i same wnętrza. Ci, którzy postanawiają prowadzić handel internetowy, by nadawać charakteru pomieszczeniom, które tego potrzebują – jest to zarówno wyzwanie jak i połączenie pasji z realnym zyskiem.

Spełnienie fantazji o własnym biznesie nie było dotąd jeszcze aż tak proste. Szybkie otwarcie sklepu jest możliwe ze względu na oprogramowanie, które jest oparte na modelu SaaS. Dzięki temu, ze strony posiadacza sklepu nie są wymagane żadne dodatkowe instalacje.Gotowe integracje z hurtowniami, w tym także z asortymentem dla dorosłych stają się realną szansą na otworzenie sklepu internetowego z kuszącym asortymentem. Sklep z artykułami dla dorosłych to czerpanie oraz dawanie przyjemności zarówno z profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru produktów ale i dyskretnej obsługi Klienta.

Jak zintegrować sklep z hurtownią?

Szata graficzna: oryginalna i dostosowana do branży.

Należy pamiętać, by sklep internetowy, który planujemy stworzyć był zgodny z charakterem branży - również od strony graficznej. Ociągnąc zaamierzcony cel pomoże stworzenie indywidualnej szaty graficznej na potrzeby naszego sklepu internetowego tak, by swoją lekką formą a zarazem funkcjonalnością przyciągał kupujących. Indywidualne sprecyzowanie potrzeb, a także doświadczenie grafików sprawi, że szata graficzna sklepu będzie przede wszystkim ze względu na Klienta lekka, prosta, funkcjonalna oraz czytelna. Forma szaty graficznej stworzona będzie zgodnie z najnowszymi trendami rynku e-commerce nie tylko ułatwi dokonywanie zakupów ale również sprawi, że sklep zostanie zapamiętany.

Maska graficzna w standardzie v4

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu