Support RedCart - Baza Wiedzy

Baza wiedzy

Jak założyć sklep internetowy z butami?

Kategoria: Pomysł na sklep

Sklepy internetowe z odzieżą i dodatkami to obecnie jedna z najprężniej działających - i wciąż rozwijających się - kategorii w internetowym handlu. Ponieważ to kobiety coraz częściej dokonują zakupów w internecie, popyt na produkty typu biżuteria, sukienki, torebki, a takźe buty nie spadnie w ciągu następnych lat. Różnorodność rynku, a w tym także i produktów wyzwala nieograniczone możliwości stworzenia interesującego e-biznesu. Jeśli i Ty postanowiłeś stworzyć sklep interentowy z butami, skorzystaj z naszego doświadczenia z zakresu projektowania i wdrażania w życie unikatowych sklepów internetowych.

Od pomysłu.. do realizacji krok po kroku

Pomysł na sklep internetowy to połowa sukcesu. Warto go na samym początku zweryfikować, bowiem dobre chęci i zapłą do pracy czasem nie wystarczają. W celu jego weryfikacji warto podejrzeć konkurencję, być może dodasz do swojego pomysłu coś, czego akurat w ofercie konkurencji nie ma? Kategoria odzież i obudzie to jedna z najtrudniejszych branż (zaraz za elektroniką). Zastanów się, czy sposobem na biznes nie byłoby znalezienie niszy. Sklep internetowy z butami tylko dla miłośników wysokich obcasów czy może sklep z butami dla motocyklistów? Wybór zależy od Twojej wyobraźni.

Zakładając sklep testowy możemy na początku określić branżę w której chcielibyśmy działać. To pozwala od początku na dokładniejszą pomoc ze strony konsultantów, którzy mogą doradzić w kwestiach integracji z hurtowniami oraz zastosowania indywidualnej szaty graficznej.

Przedstawiamy produkt

Sklep internetowy z butami posiada wyjątkowe możliwości przedstawiania produktu. Szczególnie ważne w tym przypadku będą zdjęcia, które oprócz posiadania wysokiej jakości powinny zawierać znaki szczególne danego produktu. Każdy kupujący w sklepie internetowy zastanawia się czy dany produkt będzie na niego pasował. Dlatego po naszej stronie należy jak najdokładniejszy opis i przedstawieie produktu. Przypuśćmy, że posiadamy w swojej ofercie kozaki z pikowaną cholewką i złotym zamkiem z boku. Jak możemy sprawić, by Klient przekonał się, że ten produkt naprawde będzie chciał kupić? Wystarczy odpowiednio go przedstawić! W tym celu należy posłużyć się zdjęciami produktu, które możliwie realnie odzwierciedlają cechy produktu.

Zdjęcie każdego detalu może być istotne dla potencjalnego kupującego. Przypuśćmy, że posiadamy w swojej ofercie pikowane kozaki ze złotym zamkiem z boku. W takim przypadku zdjęcia ze zbliżeniem na poszczególne elementy będą skutecznie przyciągały wzrok. W końcu to te przedstawione elementy są wyróżnikiem wśród innych produktów. W takiej sytuacji przyda się również narzędzie, które przybliża produkt w celu lepszego obejrzenia "z bliska". Narzędzie te znacznie ułatwia pogląd produktu.

Opisujemy swój produkt pod względem technicznym, czyli dokładnie odzwierciedlamy charakter materiału z jekiego jest wykonany. Opisujemy również wszelkie szczegółoy na tematu wymiaru buta, długości wkładki, wysokości obcasa i inne dokładne informacje, które moga być dla Klienta użyteczne i skłonić go do wyboru naszego produktu. Oprócz standardowego opisu takich butów, mozemy dodatkowo zachęcić kupującego do naszego sklpeu interentowego z butami, opisując (lub przedstawiając) możliwości dopasowania butów do innych dodatków.

Korzystając z integracji z hurtowniami, wiele z nich posiada gotowe pliki XML, które wyposażone są w zdjęcia oraz opisy. Po zakończeniu wprowadzania produktów (bądź też w trakcie) warto zmienić opisy na własne, z zastosowaniem słów kluczowych, które będa wspomagać nasze pozycjonowanie. Pamiętając o tym, że wyszukiwarka Google nie toleruje zduplikowanych treści, warto poświęcić czas na dokonanie odpowiednich zmian w opisie każdego produktu.

Platforma RedCart posiada doświadczenie z zakresu zakładania sklepów internetowych z branży mody. To właśnie dla tej kategorii stworzyliśmy funkcjonalne narzędzia, dzięki którym Klient będzie w stanie lepiej zapoznać się z produktem. W tym przypadku jest to czytelny szablon, który ułatwia przeglądanie produktów w całym sklepie, ale również nadaje całej ofercie przejrzystości. W celu lepszego prezentowania produktu możliwe jest jego przedstawienie w przybliżeniu. Powiększenie produktu pozwala dostrzec jego znaki szczególne, co może wpłynąć na decyzję zakupową Klienta. Duże zdjęcia z różnych stron produktu umożliwiają nie tylko podjęcie decyzji, ale mają również kluczowy wpływ na ogólny wygląd sklepu.

Przydatnym narzędziem podczas przeglądania zdjęć produktów jest wbudowana nawigacja, która pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi zdjęciami produktu, bez konieczności zamykania okna. Dodatkowo, opcja automatycznego odtwarzania zdjęć pozwala na zmianę zdjęć bez konieczności klikania. Dzięki temu w sklepie internetowym z butami możemy bez przeszkód przeglądać interesujące nas produkty.

Sklep internetowy z butami

Skąd brać produkty?

Jeśli nie posiadasz w tej chwili dostawcy u którego mógłbyś zaopatrywać się w asortyment, lub nie wiesz jakie produkty chciałbyś sprzedawać - najlepszym rozwiązaniem pozostaje gotowa integracja z hurtowniami oferowanymi przez platformę RedCart. Z listy naszych zintegrowanych hurtowni przeważająca część wpisuję się w branżę modową (bielizna, buty, odzież, torebki, dodatki, biżuteria).

W jaki sposób dokonać integracji? Wszystko wyjaśniamy we wpisie na naszym blogu, który wraz z prostą instrukcją pokazuje jak łatwo jest nawiązać współpracę z wybraną hurtownią.

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń 22 22 82 114

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta dostępne jest w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)