Jak możemy Ci pomóc?

Strona główna Baza wiedzy Pomysł na sklep

Jak założyć sklep internetowy z zabawkami?

Sprzedaż w sklepach internetowych z zabawkami i artykułami dla dzieci zwiększyła się na przestrzeni ostatnich pięciu lat o 230%.

Sklepy internetowe dla najmłodszych, tak samo jak sklepy z asortymentem odzieżowym - nigdy nie znikną. Coraz więcej rodziców wyszukuje niebanalnych zabawek dla dzieci właśnie poprzez wyszukiwanie ofert w sieci. W ten sposób, wiele pomysłów, które kiedyś narodziły się w głowach przedsiębiorców teraz ma możliwość realizacji. Wystarczy założyć sklep internetowy z zabawkami i zacząć rozkręcać swój biznes.

Idealna zabawka dla Twojego dziecka

Rodzice coraz częściej dostrzegają wartości edukacyjne w zabawkach, które chcą zaoferować swoim dzieciom. Również świadomość na temat wyrobu zabawek wśród kupujących staje się coraz większa - dlatego obecnie najnowszym trendem wśród Klientów są zabawki ekologiczne. Drewniane zabawki, w pełni wykonane z naturalnych surowców nie posiadają w swoim składzie substancji, które mogą niekorzystnie wpływać w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem. Jednak w przypadku wszystkich zabaawek przeważającym czynnikiem jest nie tylko trwałość zabawki ale i jej wartości edukacyjne. Jeśli planujesz w swoim sklepie internetowym posiadać tego typu asortyment - na pewno zyskasz przewagę nad konkurencją.

Zakładamy sklep internetowy z zabawkami

Zaczynając od najprostszej rzeczy - czyli założeniu sklepu internetowego na wybranej platformie - należy mieć ogólny zarys koncepcji prowadzenia e-biznesu. Każdy sklep internetowy z zabawkami i asortymentem dla dzieci powinien wzbudzać zaufanie wśród rodziców. Wybiegając naprzeciw konkurencji – warto stworzyć w pełni funkcjonalny i nowoczesny sklep internetowy, by zapewnić najlepsze możliwe doznania wizualne. Po założeniu sklepu internetowego czas na stworzenie koncepcji graficznej, która będzie współgrać z charakterystyką branży. Dzięki doświadczeniu wiemy, że kolorystyka, a także układ sklepów z zabawkami ma znaczący wpływ na poprawienie konwersji oraz sprzedaży. Doskonale zaprojektowany sklep pod wymagania i oczekiwania Klientów oraz najnowszych trendów w branży e-commerce staje się potężnym narzędziem sprzedażowym.

Skąd brać asortyment?

Sklepy internetowe, które rozpoczynają swoją działalność w branży e-commerce, często stają przed pytaniem – skąd brać odpowiedni asortyment. Posiadając sprawdzonych producentów warto wprowadzić ich produkty do oferty naszego sklepu. Jednak jeżeli dopiero rozpoczynamy biznes w Internecie, a prowadzimy sklep dzięki dzierżawie oprogramowania (tzw. model SaaS), możemy opierać się na gotowych integracjach, które oferuje dana platforma. W tym przypadku z listy ponad 60 hurtowni na platformie RedCart można znaleźć hurtownie oferujące zabawki dla dzieci z Polski oraz zagranicy. Hurtownie, które oferują produkty światowych marek są najczęściej wybieranymi dostarczycielami towaru. Warto jednak pomyśleć również nad dostawcami, którzy oferują produkty wykonywane w niewielkich fabrykach z tradycjami, bądź też o osobach, które wykonują zabawki własnoręcznie.

Wygląd, który namawia do zakupu

Z perspektywy rodzica poszukującego prezentów dla swoich pociech, oprócz samego asortymentu oraz doskonałej obsługi sklepu, głównymi czynnikami wpływającymi na proces zakupowy będą między innymi:

- przejrzysty wygląd sklepu - łatwość przeglądania produktów i możliwość porównywania ich ze sobą będą kwestiami, które pozwalają na wybór najlepszego produktu z przeglądanej kategorii,
- możliwość powiększenia zdjęcia produktu - ponieważ zakupy w Internecie uniemożliwiają dotknięcie produktu, odpowiednie przedstawienie towaru na zdjęciach wraz z dużym powiększeniem pozwoli na jego dokładne obejrzenie przed dokonaniem zakupu,
- zaawansowane wyszukiwanie produktu po jego cechach (kolorze, wielkości, rodzaju materiału)
- spójna grafika sklepu – szata graficzna sklepu powinna być taka sama również w innych formach aktywności sklepu - w szablonie newslettera, szablonu aukcji Allegro, profilach mediów społecznościowych,
- dostosowanie do urządzeń mobilnych - coraz więcej użytkowników Internetu robi zakupy za pomocą smartfonów bądź tabletów - to doskonała okazja do wykorzystania Responsive Web Design dla sklepów internetowych, którym zależy na dotarciu do możliwie najszerszej grupie Klientów.

Oprócz wyżej wymienionych form, każdy właściciel sklepów internetowych staje przed wyborem jak odpowiednio opisywać produkty. Ponieważ zaciągnięcie oferty produktów z wybranej hurtowni poprzez pliki XML wiąże się z posiadaniem gotowych opisów - warto poświęcić chwilę na ich zmianę. Ponieważ wyszukiwarka Google nie lubi wielokrotnie powielanych treści - każdy produkt powinien mieć unikalny opis. Produkt, wraz z uzupełnionymi informacjami technicznymi bądź użytkowymi będzie atrakcyjniejszy dla potencjalnego Klienta, niż produkt, który nie dostarcza podstawowych informacji.

Sprzedaż, która się opłaca!

Model sprzedaży, który oferują niektóre hurtownie jest atrakcyjnym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży w sklepie internetowym z zabawkami. Dropshipping to nic innego jak przeniesienie procesu wysyłki towaru na dostawcę. Oznacza to, że sklep internetowy po otrzymaniu zamówienia przekazuje je do hurtowni z którą współpracuje. Po otrzymaniu zapłaty od Klienta za towar, hurtownia wysyła paczkę wprost pod wskazany przez Klienta adres. Dla sklepu internetowego oznacza to jedno: brak inwestycji w towar, a także możliwość posiadania w ofercie sklepu każdego produktu, bez konieczności jego magazynowania. Często hurtownie nie pobierają dodatkowych opłat ani prowizji od sprzedaży produktów w modelu dropshipping, rozpoczynając współpracę z hurtownią można również indywidualnie ustalić koszty wysyłki.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu