Support RedCart - Baza Wiedzy

Baza wiedzy

Jak założyć sklep komputerowy

Kategoria: Pomysł na sklep

Internetowy sklep komputerowy to kropla w morzu szeroko rozwiniętej branży elektronicznej. Powszechnie uważa się, że jest to branża wyłącznie dla miłośników technologii i gier. Dla takich osób jest to idealne połączenie pasji oraz satysfakcji zawodowej. Coraz bardziej Klienci są skłonni kupować elektronikę i sprzęt komputerowy za pomocą sklepów internetowych. Poszukując wybranego towaru, konsumenci najczęściej korzystają z porównywarek cenowych, a także serwisów opinii. To właśnie te ostatnie są decydującymi w walce o Klienta. Nie tylko motywują właścicieli sklepów do polepszania swoich usług i dostarczania najlepszej jakości produktów.

Sklep komputerowy - jak zacząć?

Zanim otworzysz internetowy sklep komputerowy musisz zorientować się jak wygląda konkurencyjność w Twojej branży. Może być tak, że wiele sklepów będzie ofertowało podobny towar do Twojego. W jaki sposób wyróżnisz się na tle konkurencji? Sposobem na wyróżnieniem się z tłumu jest znalezienie odpowiedniej niszy - stworzenie specjalistycznego sklepu. Przykładowy sklep, wyłącznie dla graczy - ze spokojem może oferować towar najwyższej klasy, dedykowany wyłącznie dla fanów gier komputerowych. W połączeniu oryginalnych produktów, a także dobrze skonstruowanej komunikacji - można stworzyć dobrze prosperujący sklep komputerowy, który wyróżni się spośród innych.

Ustalając marże dla swoich produktów musisz nie tylko wziąć pod uwagę swój zysk, ale również ustalić atrakcyjną cenę. Najtrudniejszym w tym przypadku działaniem jest ustalenie idealnej oferty, satysfakcjonującej Ciebie, jako sprzedawcę, a także Klienta, który zakupi sprzęt za dobrą cenę. Branża elektroniczna uważana jest za nabardziej wymagającą branżą pod względem konkurencji, ustalania marż i dostępności produktów. Dlatego warto przed rozpoczęciem zakładania działalności gospodarczej na stworzenie sklepu internetowego rozeznać się w możliwościach, niszach i ogólnych trendach w branży komputerowej.

Wygląd komputerowego sklepu internetowego

Tak jak każdy sklep, który chce przyciągnąć wzrok Klienta i sprawić, by pozostał w nim na dłużej - musi być dostosowany graficznie. Tym bardziej sklep komputerowy sprzedający dla środowiska internetowego musi przyciągnąć uwagę osób, którzy mają wystarczającą wiedzę na temat nowych technologii. Dlatego stworzenie szaty graficznej zgodnej z charakterystyką branży elektronicznej bądź komputerowej tym bardziej buduje wizerunek profesjonalnego e-sklepu. Profesjonalizm jest jednym z wyznaczników zaufania i dokonywania zakupów w Twoim sklepie.

Sklep komputerowy na platformie RedCart

Skąd brać produkty do sklepu? Dla początkujących sprzedawców internetowych wybór dobrego dostawcy może być trudnym wyborem. Dlatego na platformie RedCart znajdziesz sprawdzonych dostawców z branży elektronicznej i nie tylko. Gotowa integracja z hurtowniami, w tym z branży elektronicznej pozwala na pobranie asortymentu do sklepu, oferując swoim Klientom całkiem nowe produkty. Jednak każdy, kto planuje zostać dostrzeganym w handlu internetowym, musi zainwestować swój czas w unikalne, a zarazem wyczerpujące opisy produktów. Należy pamiętać, że dzięki gotowej integracji z hurtowniami, możliwe do ściągnięcia są gotowe listy produktów wraz z gotowymi cenami, stanami magazynowymi, zdjęciami i szczegółowymi opisami produktów. Aby uniknąć kłopotów z pozycjonowaniem sklepu poprzez zduplikowane treści. Opisy produktu powinny być jak najbardziej szczegółowe by pomóc kupującym w Twoim sklepie w dokonaniu właściwego wyboru. Stwórz przy kazdym produkcie dokładny opis wymiarów sprzętu, wagi, parametrów technicznych. Nie zapomnij pisać w języku korzyści, czyli co za pomocą Twojego produktu kupujący osiągnie. Na przykład: "Super wydajny komputer z mocną kartą graficzną pozwoli na szybkie dokonywanie zmian w popularnych pakietach graficznych, a także na płynne oglądanie filmów w rozdzielczości HD." Czyż taki opis skuteczniej przyciąga Klientów? Sprawdź sam.

Stacjonarne sklepy komputerowe coraz częściej przechodzą na internetową stronę działania swojego biznesu. Dzieje się tak ze względu na korzystanie z przywilejów prowadzenia sklepu komputerowego w Internecie. Takimi korzyściami są chociażby:

- niski koszt utrzymania = brak formalności oraz wysokich opłat związanych ze sklepem stacjonarnym,
- sklep internetowy otwarty jest 24h/7 i święta = Twój sklep zarabia zawsze,
- docierasz do większej ilości Klientów = zwiększasz swój zysk!

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń 22 22 82 114

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta dostępne jest w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)