[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ

Jak możemy Ci pomóc?

Internet, to doskonale narzędzie sprzedaży asortymentu takiego jak książki: klientom oferuje olbrzymi wybór tytułów oraz wygodną realizację zamówienia.

Sklep internetowy z książkami nie różni się niczym innym od stacjonarnej księgarni. Z tym jednak wyjątkiem, że zamiast wynajmu lokalu, tworzymy własne miejsce w sieci, gdzie możemy spotykać się Klientami wirtualnie. Założenie księgarni internetowej wymaga również posiadania działalności godspodarczej, a także wykupienia atrakcyjnej nazwy domeny, zaprojektowania odpowiedniego wyglądu strony, posiadania dostępności do towaru, reklamy w porównywarkach. Choć wydaje się, że wszystko jest skomplikowane, postaramy się odpowiedzieć jak stworzyć idealną księgarnię internetową.

Oferta

Popularność zamawiania książek z internetowy jest trendem, który wciąż rośnie. Coraz więcej osób ceni sobie oszczędność czasu i wygodę, jaką jest dostarczenie paczki wprost pod wskazany adres. Dlatego coraz popularniejsze stają się księgarnie internetowe. Przeglądanie bogatej oferty sklepu z monitora, bądź ekranu urządzenia mobilnego ułatwia dotarcie do potencjalnego Klienta. Dlatego na początkowym etapie projektowania sklepu warto pomyśleć o stałym dostępie do oferty. O możliwościach w projektowaniu sklepu napiszemy nieco później.
Czy książka może stać się pomysłem na prezent? Oczywiście! Dla każdego, kto poszukuje prezentu na specjalną okazję, księgarnie internetowe oferują usługę, która pozwala na opakowanie książki papierem prezentowym tak, by przesłany produkt można było od razu przekazać wybranej osobie. Wygoda, która pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas.

Produkt, a konkurencja

Zanim założymy księgarnię internetową warto pomyśleć nad swoją konkurencyjnością, czyli czym wyróżnimy się spośród innych sklepów internetowych oferujących książki. Warto przejrzeć oferty konkurencji i znaleźć wyróżnik, który dane skelpy nie posiadają, a który my spokojnie możemy wykorzystać na swoją korzyść. Być może zawsze darmowa dostawa dla zarejestrowanych w naszym sklepie Klientów? A może specjalne akcje promocyjne z okazji urodzin Klienta? To tylko jedne z wielu możliwości, które mogą zachęcić do odwiedzin naszego e-sklepu. Dotychczasowe księgarnie, które oferowały produkty off-line również wkroczyły na rynek internetowy. Czy zatem będziesz w stanie konkurować z takimi markami jak Empik czy Matras? Stały dostęp do nowości wydawniczych w atrakcyjnej cenie pozwoli na stanie się atrakcyjnym sklepem dla potencjalnych Klientów.
Skąd pobierać produkty? Aby mieć dostęp do najświeższych wydań oraz bestsellerów warto już na etapie tworzenia sklepu dowiedzieć się na jakich zasadach współpracują hurtownie oferujące książki. Dzięki posiadaniu sklepu na platformie, gotowe integracje z hurtowniami pozwolą na wykorzystanie potencjału sklepu. Dzięki ustalonym warunkom właściciel sklepu internetowego może mieć pewność o stałym dostępie do produktów, dzięki czemu uatrakycjni swoją ofertę.

Atrakcyjny wygląd sklepu

Każdy sklep, który jest starannie zaaranżowany przyciąga większą ilość Klientów. Ta reguła dotyczy się nie tylko sklepów tradycyjnych. Zaprojektowanie indywidualnej szaty graficznej dla sklepu internetowego sprawia, że możemy zapomnieć o nudnym sklepie z książkami. Od teraz, nowe możliwości w projektowaniu stron, a także dostosowanie ich do urządzeń mobilnych za pomocą Responsive Web Design. Takie rozwiązania pozwalają na stałą obecność oferty sklepu w sieci. Twój sklep jest czynny 24 godziny na dobę, a możliwość zakupienia towaru jest nieograniczona porą dnia. Coraz większe możliwości w branży e-commerce sprawiają, że stawiane są przed właścicielami sklepów internetowych coraz to nowe wyzwania. Dlatego, by stać się konkurencyjnymi na rynku, warto wyprzedzić konkurencję i podążać na nowymi trendami w kwestii dostosowywania sklepów interentowych do obecnych trendów. W ten sposób zaprojektowane sklepy mają większa szansę na zdobycie lojalnych Klientów.
Grafika sklepu internetowego ma znaczenie - chociażby dlatego, że starannie zaprojektowany sklep wzbudza większe zaufanie, a jego przejrzystość ułatwia dokonywanie zakupów przez odwiedzających.

Księgarnia internetowa pomysłem na biznes

Czy Twoje zainteresowanie książkami lub zamiłowanie do literatury może stać się pomysłem na biznes? Okazuje się, że tak. Nieograniczone możliwości tworzenia nowych ofert, a także brak limitów odwiedzających nasz sklep Klientów. To zaledwie dwa z wielu argumentów, które przemawiają za założeniem księgarni internetowej. Aby stworzyć dobrze prosperującą działalność, oprócz pomysłu na biznes warto również udać się do platformy sklepów internetowych, która pomoże stworzyć idealny sklep. Pomocne przy założeniu własnego biznesu mogą stać się dotacje z funduszy europejskich.

Promocja sklepu

Oprócz standardowych form promocji takich jak promocje i kupony rabatowe wysyłane w formie newslettera, dobrym miejscem na wypromowanie swojej oferty są porównywarki cenowe. Do najpopularniejszych obecnie należą: Nokaut, Ceneo, Skąpiec czy Okazje.info. Posiadając sklep internetowy na platformie RedCart, gotowa integracja z porównywarkami pozwoli na zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie. Dla każdego sklepu internetowego miejsce w serwisach zewnętrznych jest okazją do wypromowania swojego biznesu. By umożliwić właścicielom, którzy przed założeniem sklepu oferowali swojego produkty wyłącznie przez serwis Allegro - istnieje gotowe rozwiązanie. Dwustronna integracja z serwisem aukcyjnym pozwala na kontynuowanie swojej działalności, zarazem na efektywne zarządzanie z poziomu Panelu administracyjnego.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu