[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ

Jak możemy Ci pomóc?

Nie masz pomysłu na sklep internetowy? Bądź na bieżąco ze wszystkimi rynkowymi trendami i skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Dobry pomysł na sklep internetowy to początek w całej drodze Twojego e-biznesu. Od niego bowiem będzie zależało powodzenie całego przedsięwzięcia. Skąd zatem wziąć pomysł na sklep?

POMYSŁ NA SKLEP INTERNETOWY

Dla niektórych stworzenie własnego biznesu to atrakcyjniejsza forma zarobku niż praca na etacie. Jednak sklep sam się nie otworzy, a tym bardziej sam nie wypromuje. Jego doskonalenie dotyczy zarówno strony technicznej jak i samego podejścia właściciela do Klienta. Rynek sklepów on-line jest już stosunkowo nasycony. Czas zatem otworzyć coś zupełnie innego.

Połącz swoją pasję z satysfakcjonującymi zarobkami. Nieważne, czy jest to pasja do sportu, gadżetów elektronicznych, oryginalnych dodatków do wnętrz czy mody. Teraz każdy oryginalny pomysł może stać się szansą na stworzenie unikalnego e-biznesu. Zaangażowanie, które zostanie włożone w proces tworzenia sklepu internetowego, a także jego dalszego rozwoju zostanie docenione przez Klientów. Szczególnie, jeśli swoją wiedzą oraz doradztwem pomożemy dokonać udanego zakupu.

Doświadczenie, które nabywało się latami z pewnością pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru branży. Być może to właśnie Ty zauważyłeś braki w wybranej przez Ciebie kategorii, które skutecznie można by wypełnić. Czy jesteś zatem gotowy otworzyć sklep internetowy z pomysłem na platformie RedCart? Jeśli tak, nasi doświadczeni pracownicy pomogą osiągnąć obrany cel. Rzetelny, dobrze skonstruowany biznesplan wraz z połączeniu z pasją to rozwiązanie, które musi się udać. Bądź na bieżąco z trendami i rozpoznaj konkurencję - przede wszystkim wypatruj tego, czego nie mają w ofercie - a co w efekcie może stać się Twoim kluczem do sukcesu. Dowiedz się również najważniejszych rzeczy, które bierze się pod uwagę podczas zakładania biznesu, czyli dokonania wszelkich niezbędnych opłat czy wypełnienia wniosków podczas zakładania działalności gospodarczej.

JAKI SKLEP OTWORZYĆ?

Ponieważ konkurencja jest wciąż duża mamy dwa wyjścia – albo dołączyć albo iść w zupełnie odmiennym kierunku. Odzież, dodatki, zabawki to branże w których konkurencja jest największa. Sklepy, które są pojawiły się dość dawno na rynku, opanowały go, a na dodatek posiadają wielokrotnie wyższe fundusze na reklamę i promocję. Jednak przy dobrym pomyśle możemy sami stać się poważną konkurencją dla wcześniej założonych sklepów. Bacznie obserwując konkurencję w branży, w której chcielibyśmy działać - i to znacznie wcześniej, jeszcze przed założeniem biznesu. Rozpoznanie bowiem pozwoli nam określić jaki sklep otworzyć i sprawić, przy przyciągał Klientów.

Nisza, w której chcielibyśmy ulokować swój e-biznes jest miejscem, w którym możemy jako pierwsi znaleźć stałych Klientów oraz opanować rynek. Kolejnym plusem jest stosunkowo niski nakład finansowy, który poniesiemy podczas rozwoju niszowego sklepu - podczas gdy zyski mogą przeroczyć nasze oczekiwania. Warto jednak wspomnieć, że znalezienie niszy nie zawsze gwarantuje sukces. A pomyślałeś może o wąskiej grupie docelowej, która sprawi, że będziesz dla nich jedynym monopolistą? Asortyment bądź produkty, które ciężko dostać na rynku, a cieszą się niesłabnącą popularnością - są Twoją szansą.

Niezależnie od wyboru branży czy selekcji produktów - najważniejszą wartością jest spełnienie potrzeb Klientów. Jeśli dostosujesz swoją ofertę, zarówno pod względem asortymentu, jak i komunikacji, a na dodatek połączysz to z zaangażowaniem i pomysłem na sklep internetowy to osiągnięcie sukcesu nie będzie trudnym zadaniem.

JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP?

Kiedy posiadamy już wyjątkowy pomysł na sklep internetowy, czas zabrać się za realizację kolejnego kroku – założeniem sklepu internetowego. Sklep zakłada się szybko i bez jakichkolwiek problemów. Należy jednak pamiętać, by legalnie sprzedawać w Internecie należy założyć działalność gospodarczą. Tak jak każda działalność - jej prowadzenie jest odpowiedzialnością nie tylko za obsługę klientów. Właściciel sklepu posiada prawa oraz obowiązki, z których musi się wywiązywać.

Nazwa sklepu - biorąc pod uwagę charakter branży, to także komponujesz swoj znak rozpoznawczy. To nazwa będzie Twoją główną zaletą.
Domena, którą wybierzesz jest jednocześnie Twoim adresem sklepu. Jeśli działalność będzie skierowana wyłącznie w granicach kraju, warto postawić na końcówkę .pl
Nazwa sklepu powinna być prosta, łatwa do wymówienia i zapamiętania, a także powinna bezpośrednio kojarzyć się z charakterem branży w której działasz.

Oprogramowanie sklepu powinno być dostosowane do naszych oczekiwań. Kiedy rozpoczynamy działalność, przede wszystkim określmy jakie funkcjonalności pomogą nam osiągnąć cele sprzedażowe. Platforma RedCart oferuje narzędzia starannie wyselekcjonowane pod względem użyteczności. Intuicyjna obsługa Panelu Administracyjnego nie sprawi problemu nawet początkującym Sprzedawcom. Wszelkie informacje o możliwościach znajdują się tutaj.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu