Support RedCart - Baza Wiedzy

Baza wiedzy

Sklep internetowy: otwórz w pięć minut i zacznij sprzedawać

Kategoria: Pomysł na sklep

W dobie rosnącej popularności zakupów online i jednocześnie coraz większych kwot, jakie Polacy wydają na w sklepach internetowych, coraz większa liczba osób myśli o własnym biznesie w sieci. Nic dziwnego, skoro wartość polskiego rynku e-commerce wynosi dziś około 30 mld złotych i wciąż szybko rośnie. Czy otworzenie sklepu jest trudne? Czy aby stać się internetowym przedsiębiorcą, trzeba dysponować zaawansowaną wiedzą z zakresu IT, prawa i marketingu?

Własny sklep internetowy w 5 minut

Decydują się na otworzenie własnego sklepu internetowego i przystępując do wyboru optymalnego narzędzia należy polegać na przemyślanym biznesplanie i przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: "jakie są moje potrzeby?" Rynek oferuje wiele narzędzi i rozwiązań w dziedzinie oprogramowania internetowego, które różnią się zakresem funkcjonalności, przeznaczeniem, ceną oraz poziomem wiedzy informatycznej, która jest wymagana do ich obsługi.

 • Wybór oprogramowania sklepu w zależności od ceny:

Rynek oferuje nam duży wybór rozwiązań, które cechuje ogromna rozpiętość cenowa: poczynając od tzw. darmowego oprogramowania open source do rozwiązań dedykowanych, pisanych na zamówienie np. dla wielkich sieciówek. Dlatego najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego oprogramowania jest zdefiniowanie swoich potrzeb, przy określonym budżecie. Bardzo drogie, tzw. indywidualne oprogramowanie początkującemu sprzedawcy, który raczej nie będzie mieć na samym początku działalności ok. 1000 zamówień dziennie, zwyczajnie nie jest potrzebne. Jedną z dróg może być tzw. darmowe oprogramowanie, podkreślić jednak należy że darmowy pakiet zawiera tylko pewien ograniczony zakres funkcjonalności, zazwyczaj bez szablonu graficznego, a skompletowanie w sklepie narzędzi umożliwiających sprzedaż wymaga albo posiadania odpowiedniej wiedzy, albo inwestycji w aplikacje i zlecania prac na zewnątrz. Nie można także zapomnieć o wykupieniu hostingu, czyli zasobów serwerowych dla naszego sklepu.

 • Wybór oprogramowania w zależności od zakresu funkcjonalności

Należy zwrócić uwagę na to, że oprogramowanie sklepu często bardzo różniące się ceną, nie różni się znacząco pod względem zawartych funkcji, aplikacji i integracji z usługami zewnętrznymi. Tzw. sklepy indywidualne dostosowane są zazwyczaj do potrzeb dużych firm i przeznaczone do obsługi złożonych procesów magazynowych, ale już w dużo tańszych rozwiązaniach znaleźć można wszystkie funkcje potrzebne do efektywnego prowadzenia sprzedaży. Wybierając oprogramowanie dla siebie, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres funkcjonalności zawartych w opłacie podstawowej, abonamencie oraz na ewentualne koszty dodatkowe – czyli za jakie narzędzia, ważne z punktu widzenia naszego biznesu trzeba będzie dodatkowo zapłacić, lub odnowić je po pewnym czasie.

 • Wybór oprogramowania w zależności od posiadanej wiedzy i czasu

Dla osób, które dysponują przynajmniej podstawowym zasobem specjalistycznej wiedzy z zakresu IT oraz pewnym zasobem czasu, najlepszym wyjściem wydaje się być tzw darmowe oprogramowanie open source, które można rozwijać samodzielnie w zależności od potrzeb; wdrożenie nowej funkcjonalności zlecić można także na zewnątrz. Natomiast dla osób nie będących informatykami oraz myślących o szybkim uruchomieniu sprzedaży, jedynym sensownym wyborem są rozwiązania gotowe, wyposażone w panel administracyjny sklepu, z poziomu którego można prowadzić sprzedaż. Niedrogim, a jednocześnie bogatym pod względem funkcjonalności rozwiązaniem jest tzw. platforma saas, taka jak RedCart – czyli dostęp do oprogramowania sklepu na zasadzie abonamentu. Jakie są jeszcze właściwości tego typu rozwiązania?

Rozwijaj się razem z potrzebami Twoich klientów

Posiadając sklep na platformie saas zyskujemy dostęp do oprogramowania na zasadzie wykupienia abonamentu. Tego typu rozwiązanie posiada oczywiście zarówno swoje wady, jak i zalety. A więc:

 • Systematczne dostosowywanie się do rozwijającego się rynku

Pamiętajmy przy tym, że rynek e-commerce należy do najszybciej zmieniających się - właściwie co chwila pojawiają się nowe narzędzia lub usługi mające na celu zwiększenie lub usprawnienie sprzedaży. Sklep na platformie RedCart jest systematycznie aktualizowany o nowe narzędzia, bez ponoszenia dodatkowych kosztów za każdorazowe wdrożenie.

 • Dostępna dla wszystkich, szeroka paleta funkcjonalności

Oprogramowanie na platformie RedCart to wiele lat doświadczenia na rynku e-commerce oraz kompletny zestaw narzędzi i funkcji, umożliwiających promocję sklepu i prowadzenie sprzedaży. To także integracje ze wszystkimi najważniejszymi usługami e-commerce oraz aplikacje umożliwiające prowadzenie sprzedaży wielokanałowej, dzięki integracji z porównywarkami cen, portalami akcyjnymi, domami mody. Mówi się czasem, że sklep na platformie saas to tylko pewien ograniczony zakres funkcji - jednak w przypadku platformy RedCart 7 lat obecności na rynku pozwoliło na wprowadzenie i udoskonalenie wszystkich najważniejszych narzędzi z punktu widzenia prowadzenia sprzedaży w sieci, dodatkowo są one dostępne we wszystkich pakietach abonamentowych.

 • Usługi e-commerce: postaw na najlepszą obsługę klienta

Polski rynek e-commerce uległ zmianom na przestrzeni ostatnich kilku lat – dziś już nie tylko cena jest czynnikiem motywującym do zakupów w sieci. Niezwykle ważnym elementem, także pod względem marketingowym jest udostępnienie w sklepie jak najszerszej palety sposobów płatności i dostawy oraz czas realizacji zamówienia. Jak pokazują badania rynku, cena dostawy jest bardzo ważnym elementem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowych, a spora cześć klientów preferuje szybkie przelewy internetowe. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić w naszym sklepie integracje z usługami zewnętrznymi e-commerce, które pozwalają na efektywne prowadzenie sprzedaży.

 • Do najważniejszych właściwości platformy sklepów RedCart należy:

- Niski, w stosunku do innych rozwiązań dostępnych na rynku koszt i równocześnie bardzo szeroka paleta rozwijanych systematycznie funkcjonalności.

- Hosting, czyli wykup zasobów serwerowych zawarty w opłacie abonamentowej.

- Brak ukrytych kosztów: wszystkie najważniejsze funkcje i aplikacje zawarte są już w najniższej opłacie abonamentowej.

- Integracje ze wszystkimi najważniejszymi usługami e-commerce, pozwalającymi na realizację zamówień.

- Integracje z porównywarkami cen, serwisami aukcyjnymi i domami mody, pozwalające na prowadzenie sprzedaży wielokanałowej.

- Prosty panel administracyjny sklepu, dzięki któremu możliwe jest łatwe zarządzanie sprzedażą bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

- Systematyczne dostosowywanie oprogramowania do zmieniającego się rynku i aktualizacja o nowe narzędzia optymalizujące promocję w sieci i sprzedaż.

- Support techniczny w ramach abonamentu sklepu: dostępny pod telefonem, poprzez dedykowany system zgłoszeń w panelu sklepu, na live chat.

Dedykowana szata graficzna w sklepie internetowym

Z pewnością nie jest to "fanaberia", dzięki której będziemy mieć w sklepie tylko "ładnie". To jeden z najważniejszych marketingowych elementów w całym biznesie internetowym. Jaki jest sens inwestowania np. w reklamę w wyszukiwarkach lub mediach społecznościowych, jeśli nie potrafimy skutecznie przykuć uwagi klienta i skłonić do zakupu w naszym sklepie?


Tzw usability – czyli użyteczność w sklepach internetowych, to osobny dział wiedzy zajmujący się takim projektowaniem wizualnej strony sklepu internetowego, aby każdy widoczny dla klienta element służył zwiększaniu sprzedaży. To właśnie z zachowaniem najważniejszych zasad usability zaprojektowaliśmy nowoczesne maski graficzne v4, do których najważniejszych zalet zaliczyć należy m.in.:

 • Dostosowanie do najnowszych wytycznych Google, dzięki czemu sklep szybko się wczytuje, co ma wpływ na konwersję oraz uzyskuje wyższe pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania.
 • Dynamiczne RWD, zaprojektowane na siatce – dzięki któremu sklep dostosowuje się do wyświetlacza każdego urządzenia mobilnego.
 • Prostą i przejrzystą ścieżkę zakupową, która ma na celu szybkie przeprowadzenie klienta do wyboru produktu do potwierdzenia transakcji.
 • Narzędzia marketingowe, które mają na celu zwiększenie konwersji oraz zdobycie nowych klientów, takie jak graficzne prezentacje opcji produktowych, wyskakujące okienko popup, które można wykorzystać np. zachęcając do subskrybcji newslettera, większe zdjęcia produktowe, możliwość tworzenia landingpage z wybranych produktów.

Więcej na temat możliwości MASKI GRAFICZNEJ V4

GOTOWY SKLEP INTERNETOWY

Pakiet przeznaczony dla klientów myślących o szybkim uruchomiemieniu biznesu internetowego i skupieniu się na marketingu oraz zdobywaniu klientów, omijając proces kompletowania wszystkich elementów potrzebnych do uruchomienia sprzedaży, zarówno w kwestii narzędzi technicznych, jak i obowiązków prawnych. Plany Gotowy Sklep zawierają więc w pełni funkcjonalne i kompletne oprogramowanie sklepu internetowego, dedykowaną szatę graficzną oraz integarcję z hurtownią. To także pełna obsługa obowiązkowych formalności prawnych, takich jak profesjonalny regulamin sklepu czy dokumentacja GIODO. Decedując się na pakiet Gotowy Sklep e-sprzedawca zyskuje:

- Kompletne oprogramowanie sklepu internetowego przystosowane do prowadzenia sprzedaży wielokanałowej

- Dedykowaną, dostosowaną do branży szatę graficzną sklepu w standardzie V4,dostosowaną do urządzeń mobilnych

- Automatyczną integrację z hurtownia

- Certyfikat SSL

- Kompleksowy zestaw usług prawnych: regulamin, GIODO

- Pakiety graficzne

- Support i pomoc w konfiguracji sklepu

Zapraszamy do zapoznania się z pakietami GOTOWY SKLEP

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń 22 22 82 114

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta dostępne jest w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)