Sklep z soczewkami

Soczewki kontaktowe oraz okulary są specyficznym produktem, dlatego sprzedaż internetowa tego asortymenu wymaga odpowiedniego oprogramowania sklepu. Klienci, które odwiedzają sklep internetowy z soczewkami poszukują konkretnego produktu . Soczewki są specyficznym produktem, który z różną częstotliwością trzeba stale zakupywać. Dlatego celem jest taka promocja sklepu, aby dany klient zechciał zostać w nim na dłużej i by traktował go, jako stałe źródło nie tylko soczewek, ale i asortymentu potrzebnego do ich użytkowania.


Rozwiązaniem by zatrzymać klienta przy sobie na dłużej, jest utworzenie programu lojalnościowego, czyli tzw. „punktów za zakupy”. Oprogramowanie sklepów internetowych RedCart umożliwia nagradzanie klientów punktami na dwa sposoby: kupowanie za punkty (opłacanie składanego zamówienia zdobytymi punktami), bądź opcja utworzenia katalogu produktów, gdzie klienci, którzy zgromadzili odpowiednią liczbę punktów, nagradzani są gratisami, czyli dodatkowymi produktami wybranymi z katalogu. W ten sposób obie strony są usatysfakcjonowane: klient skoro musi stale zakupywać soczewki, może dodatkowo zbierać punkty, a następnie zamieniać je na produkty, bądź opłacić kolejne zamówienie, natomiast sprzedawca zyskuje stałego klienta, a tym samym, stałe źródło dochodu.


Inną prostą, a sprawdzoną formą generowania sprzedaży w sklepie internetowym z soczewkami, jest dostępna w RedCart opcja „polecane produkty”, która pozwala łączyć ze sobą różne przedmioty – w tym przypadku soczewki i niezbędny asortyment. Klient otwierając kartę danego produktu, może automatycznie zapoznać się z dodatkową ofertą, co często motywuje do dodatkowego zakupu.


W przypadku sklepu z soczewkami warto również wspomnieć o dostępnej w RedCart opcji multisklepów, które swoją funkcjonalnością pozwalają silniej zaistnieć w e-biznesie. Myśląc o rozbudowanej ofercie można stworzyć kilka sklepów, a następnie zarządzać nimi z poziomu jednego panelu administracyjnego. W ramach multisklepów wygodniejsza staje się obsługa wystawianych aukcji, dostęp do hurtowni oraz zarządzanie stanem magazynowym. Promując w infoboxach oba sklepy, można zebrać szerszą grupę klientów, którzy będą mogli migrować pomiędzy nimi, pozostając nadal w branży optycznej.