Support RedCart - Baza Wiedzy

Baza wiedzy

Jak przygotować sklep do sprzedaży na rynkach zagranicznych?

Kategoria: Narzędzia

Najważniejsze trendy sprzedażowe w e-commerce 2015: mobile i sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Jak pokazują najnowsze badania rynkowe, głównymi źródłami wzrostu sprzedaży w sklepach internetowych będą urządzenia mobilne i zamówienia pochodzące od klientów zagranicznych. Obcokrajowcy coraz chętniej kupują w polskich sklepach online: zamówienia zagraniczne w polskich sklepach online w roku 2014 wzrosły o 45% w porównaniu do roku poprzedniego i jak wszystko wskazuje, ta silna tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać w najbliższym czasie. To bardzo ważny rynkowy trend, zwłaszcza biorąc pod uwagę wprowadzenie pod koniec roku 2014 nowej ustawy o prawach konsumenta, która dostosowuje przepisy odnoszące się do realizacji zamówienia, zwrotów i reklamacji do unijnych standardów.

Sklep internetowy, a sprzedaż za granicę

Dlaczego warto przygotować swój sklep dla klientów zagranicznych?

- Polskie sklepy internetowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród obcokrajowców, co stanowi bardzo ważny i dynamicznie zyskujący na znaczeniu kanał sprzedaży. Szczególnie uwagę zwrócić należy na rynkek niemecki, brytyjski oraz rosyjski.

- Nowa ustawa o prawach konsumenta dostosowuje prawo w polskich sklepach do przepisów unijnych, dzięki czemu znosi barierę nieufności i braku wiedzy ze strony zagranicznych konsumentów.


Korzystaj z dostępnych narzędzi

Przygotuj wspólnie z RedCart swój sklep pod sprzedaż zagraniczną. Na żadnej innej platformie sklepów nie znajdziesz tylu narzędzi, które umożliwią i usprawnią sprzedaż internetową skierowaną poza granice Polski. Zapewniamy m.in. integracje z zagranicznymi systemami płatności, firmami przewozowymi, ktore realizują przesyłki zagraniczne, porównywarkami cen, pasażami aukcyjnymi. Korzystaj z naszego doświadczenia: na naszej platformie działają sklepy prowadzące sprzedaż na rynku niemieckim, czeskim, brytyjskim, holenderskim. Posiadamy integrację m.in. z czeskim odpowiednikiem Allegro, czeskimi porównywarkami cen, firmami przewozowymi obsługującymi przesyłki międzynarodowe lub płatności internetowe: PayU, PayPal. Oferujemy integrację m.in. z niemiecką i czeską pocztą, możliwość ustawienia informacji o przesyłce międzynarodowej.

Dzięki RedCart przygotujesz swój sklep na sprzedaż na rynkach zagranicznych. Nasze oprogramowanie zapewnia m.in.:

- Możliwość ustawienia ceny towarów w sklepie w obcej walucie, w tym euro, funcie brytyjskim, dolarze amerykańskim, koronie czeskiej.

- Możliwość ustawienia odpowiednich stawek podatkowych.

- Integracje z systemami płatności i firmami przewozowymi umożliwiającymi realizację zamówień na rynkach zagranicznych, w tym atrakcyjne sysytemy rabatowe na usługi e-commerce w Pakiecie Korzyści

- Integrację z zagranicznymi porównywarkami cen, w tym czeskimi i niemieckimi. 


Prowadź sprzedaż na eBay, Amazon, Aukro

Każdy sklep RedCart dysponuje możliwością wystawienia do sprzedaży swoich produktów w największym pasażu aukcyjnym na świecie: eBay. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy także integrację z Amazon Marketplace. Natomiast sprzedawcy kierujący swój asortyment do mieszkańców Czech mogą skorzystać z integracji z Aukro – czyli czeskim odpowiednikiem Allegro.

Zobacz możliwości:

Integracji z eBay

Integracji z Amazon


Załóż sklep w wersji obcojęzycznej

Możesz wybrać oprogramowanie sklepu RedCart w jednej z kilku wersji językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej. Przetłumaczone są wszystkie informacje widoczne dla klienta w sklepie internetowym oraz wszystkie funkcjonalności w panelu administracyjnym. Dysponujemy także możliwością przetłumaczenia sklepu na każdy inny wybrany język.


Automatyczny import opisów w wersjach obojęcznych.

Dzięki jedynej na rynku funkcji automatycznego importu opisów z pliku z produktami w wersjach obcojęzycznych, załadowanie opisów przesłanych wcześniej do biura tłumaczeń trwa kilka minut. Poza polską wersją językową, możliwe staje się szybkie i proste zatowarowanie sklepu w innych wersjach językowych, w tym nazwy produktu, w tym pełnego opisu produktu oraz opisu skróconego. Skorzystaj z naszego Pakietu Korzyści dla e-sklepów na start – odbierz 20% zniżki od Berligo na usługę tłumaczeń we wszystkich językach świata oraz przygotowanie pliku z produktami do zaimportowania. Możesz liczyć na szybką realizację tłumaczeń przez tłumaczy specjalizujących się w danej dziedzinie.

Płatności transgraniczne

Oprogramowanie RedCart zintegrowane jest z systemami płatności umożliwiającymi klientom zamieszkującym zagraniczym dokonywanie zakupów w polskich sklepach, takich jak Skril (Money Bookers); PayPal oraz Sofort Banking. Serdecznie zapraszamy naszych klientów do skorzystania ze specjalnej oferty promocyjnej w Pakiecie Korzyści od Sofort Banking, polegającej na przydzieleniu nowym klientom puli 1000 zł na start na szybkie przelewy internetowe. Więcej na temat promocji w Pakiecie Korzyści.

Zamów regulamin sklepu dostosowany pod sprzedaż zagraniczną

Nowa ustawa o prawach konsumenta, która obowiązuje od grudnia 2014 roku ujednoliciła przepisy odnoszące się do realizacji zamówień w sklepach internetowych, dostosowując je do prawa europejskiego: kolejna bariera dla sprzedaży na rynkach zagranicznych została zniesiona. W RedCart możesz zamówić profesjonalny Regulamin Sklepu Internetowego, przygotowany przez specjalistów od prawa konsumenckiego z Prokonsumencki.pl, przetłumaczony na wskazany język i dostosowany do wymogów rynku, na którym chcesz prowadzić sprzedaż.

Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń 22 22 82 114

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta dostępne jest w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek)