Jak możemy Ci pomóc?

Strona główna Baza wiedzy Narzędzia

Jak przygotować sklep do sprzedaży na rynkach zagranicznych?

Oprogramowanie sklepu RedCart posiada wbudowane narzędzia, które umożliwiają łatwe uruchomienie sprzedaży zagranicznej.

Najważniejsze trendy sprzedażowe w e-commerce 2015: mobile i sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Jak pokazują najnowsze badania rynkowe, głównymi źródłami wzrostu sprzedaży w sklepach internetowych będą urządzenia mobilne i zamówienia pochodzące od klientów zagranicznych. Obcokrajowcy coraz chętniej kupują w polskich sklepach online: zamówienia zagraniczne w polskich sklepach online w roku 2014 wzrosły o 45% w porównaniu do roku poprzedniego i jak wszystko wskazuje, ta silna tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać w najbliższym czasie. To bardzo ważny rynkowy trend, zwłaszcza biorąc pod uwagę wprowadzenie pod koniec roku 2014 nowej ustawy o prawach konsumenta, która dostosowuje przepisy odnoszące się do realizacji zamówienia, zwrotów i reklamacji do unijnych standardów.

Sklep internetowy, a sprzedaż za granicę

Dlaczego warto przygotować swój sklep dla klientów zagranicznych?

- Polskie sklepy internetowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród obcokrajowców, co stanowi bardzo ważny i dynamicznie zyskujący na znaczeniu kanał sprzedaży. Szczególnie uwagę zwrócić należy na rynkek niemecki, brytyjski oraz rosyjski.

- Nowa ustawa o prawach konsumenta dostosowuje prawo w polskich sklepach do przepisów unijnych, dzięki czemu znosi barierę nieufności i braku wiedzy ze strony zagranicznych konsumentów.


Korzystaj z dostępnych narzędzi

Przygotuj wspólnie z RedCart swój sklep pod sprzedaż zagraniczną. Na żadnej innej platformie sklepów nie znajdziesz tylu narzędzi, które umożliwią i usprawnią sprzedaż internetową skierowaną poza granice Polski. Zapewniamy m.in. integracje z zagranicznymi systemami płatności, firmami przewozowymi, ktore realizują przesyłki zagraniczne, porównywarkami cen, pasażami aukcyjnymi. Korzystaj z naszego doświadczenia: na naszej platformie działają sklepy prowadzące sprzedaż na rynku niemieckim, czeskim, brytyjskim, holenderskim. Posiadamy integrację m.in. z czeskim odpowiednikiem Allegro, czeskimi porównywarkami cen, firmami przewozowymi obsługującymi przesyłki międzynarodowe lub płatności internetowe: PayU, PayPal. Oferujemy integrację m.in. z niemiecką i czeską pocztą, możliwość ustawienia informacji o przesyłce międzynarodowej.

Dzięki RedCart przygotujesz swój sklep na sprzedaż na rynkach zagranicznych. Nasze oprogramowanie zapewnia m.in.:

- Możliwość ustawienia ceny towarów w sklepie w obcej walucie, w tym euro, funcie brytyjskim, dolarze amerykańskim, koronie czeskiej.

- Możliwość ustawienia odpowiednich stawek podatkowych.

- Integracje z systemami płatności i firmami przewozowymi umożliwiającymi realizację zamówień na rynkach zagranicznych, w tym atrakcyjne sysytemy rabatowe na usługi e-commerce w Pakiecie Korzyści

- Integrację z zagranicznymi porównywarkami cen, w tym czeskimi i niemieckimi. 


Prowadź sprzedaż na eBay, Amazon, Aukro

Każdy sklep RedCart dysponuje możliwością wystawienia do sprzedaży swoich produktów w największym pasażu aukcyjnym na świecie: eBay. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy także integrację z Amazon Marketplace. Natomiast sprzedawcy kierujący swój asortyment do mieszkańców Czech mogą skorzystać z integracji z Aukro – czyli czeskim odpowiednikiem Allegro.

Zobacz możliwości:

Integracji z eBay

Integracji z Amazon


Załóż sklep w wersji obcojęzycznej

Możesz wybrać oprogramowanie sklepu RedCart w jednej z kilku wersji językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej. Przetłumaczone są wszystkie informacje widoczne dla klienta w sklepie internetowym oraz wszystkie funkcjonalności w panelu administracyjnym. Dysponujemy także możliwością przetłumaczenia sklepu na każdy inny wybrany język.


Automatyczny import opisów w wersjach obojęcznych.

Dzięki jedynej na rynku funkcji automatycznego importu opisów z pliku z produktami w wersjach obcojęzycznych, załadowanie opisów przesłanych wcześniej do biura tłumaczeń trwa kilka minut. Poza polską wersją językową, możliwe staje się szybkie i proste zatowarowanie sklepu w innych wersjach językowych, w tym nazwy produktu, w tym pełnego opisu produktu oraz opisu skróconego. Skorzystaj z naszego Pakietu Korzyści dla e-sklepów na start – odbierz 20% zniżki od Berligo na usługę tłumaczeń we wszystkich językach świata oraz przygotowanie pliku z produktami do zaimportowania. Możesz liczyć na szybką realizację tłumaczeń przez tłumaczy specjalizujących się w danej dziedzinie.

Płatności transgraniczne

Oprogramowanie RedCart zintegrowane jest z systemami płatności umożliwiającymi klientom zamieszkującym zagraniczym dokonywanie zakupów w polskich sklepach, takich jak Skril (Money Bookers); PayPal oraz Sofort Banking. Serdecznie zapraszamy naszych klientów do skorzystania ze specjalnej oferty promocyjnej w Pakiecie Korzyści od Sofort Banking, polegającej na przydzieleniu nowym klientom puli 1000 zł na start na szybkie przelewy internetowe. Więcej na temat promocji w Pakiecie Korzyści.

Zamów regulamin sklepu dostosowany pod sprzedaż zagraniczną

Nowa ustawa o prawach konsumenta, która obowiązuje od grudnia 2014 roku ujednoliciła przepisy odnoszące się do realizacji zamówień w sklepach internetowych, dostosowując je do prawa europejskiego: kolejna bariera dla sprzedaży na rynkach zagranicznych została zniesiona. W RedCart możesz zamówić profesjonalny Regulamin Sklepu Internetowego, przygotowany przez specjalistów od prawa konsumenckiego z Prokonsumencki.pl, przetłumaczony na wskazany język i dostosowany do wymogów rynku, na którym chcesz prowadzić sprzedaż.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń do nas

Pomoc RedCart
+48 22 22 82 114

pn - pt godz. 9:00 - 17:00

Pomoc RedCart
pomoc@redcart.pl

24h / dobę, 7 dni w tygodniu