Strona główna Blog Pomysły na e-biznes

Internetowy biznes dla młodej mamy

Autor: RedCart Kategoria: Pomysły na e-biznes

Kobieta, kiedy staje się mamą, otrzymuje tak naprawdę pracę na dwa etaty – pracuje dzień i noc, jednak zawód mamy związany jest z mnóstwem radości, satysfakcji oraz przyjemności. Wiele kobiet pomimo dużej ilości obowiązków, nadal chce pozostawać czynna za

Kobieta, kiedy staje się mamą, otrzymuje tak naprawdę pracę na dwa etaty – pracuje dzień i noc, jednak zawód mamy związany jest z mnóstwem radości, satysfakcji oraz przyjemności. Wiele kobiet pomimo dużej ilości obowiązków, nadal chce pozostawać czynna zawodowo. Małe dziecko potrzebuje jednak ich opieki, miłości i troski. Jak zatem pogodzić rolę matki i businesswoman? Może warto pomyśleć o prowadzeniu biznesu w domu?


Odnaleźć pasję i motywację

Praca w domu to dla młodej mamy idealne zajęcie. Może być to również szansa na odnalezienie w sobie nowych pasji, sprawdzenie się w zupełnie innej branży, poznanie tego, co do tej pory było nam całkowicie obce. Może być też zupełnie odwrotnie, wiele kobiet ma pasje i zainteresowania, które nie zawsze przed narodzinami dziecka odpowiadały ich pracy zawodowej. Praca na etacie ogranicza? Nie zawsze, ale jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego miejsca dla siebie na rynku pracy tak właśnie może być.

Prowadzenie sklepu internetowego otwiera przed kobietami wiele możliwości, ale przede wszystkim pozwala im być czynnymi zawodowo, a jednocześnie realizować swoje pasje. W żaden sposób nie wpływa to również na wychowywanie dziecka. Kiedy śpi, Ty możesz odpisać na e-maile, kiedy na chwile zainteresowało się kwiatami stojącymi na parapecie, Ty masz okazję zrealizować ostatnie zamówienia.


E-commerce sprzyja mamom

Myślisz – nie poradzę sobie, nie będę miała czasu na realizację zamówień i jednoczesne zajmowanie się dzieckiem, nie potrafię, nie wiem, jak to się robi… nie prawda, wiesz, potrafisz i z pewnością sobie poradzisz! Na początek potrzebujesz pomysłu – zastanów się, co chcesz sprzedać, na czym znasz się najlepiej lub co w ostatnim czasie Cię zainteresowało. Później wystarczy już tylko komputer, Internet i odpowiednie oprogramowanie pod sklep internetowy. Tak naprawdę nic więcej nie potrzebujesz. Oczywiście musisz pamiętać o dostawcach i producentach. A może będzie to sklep z Twoimi produktami hand made?

Dla młodych mam bardzo dobrym rozwiązaniem jest dropshipping. To jeden z logistycznych modelów sprzedaży, który odciąża sprzedawcę z wielu obowiązków. Sklep internetowy odpowiada jedynie za wystawianie towarów, zbieraniem zamówień, a następnie przekazywaniu informacji do producenta, który dostarcza produkt do klienta. Kobiety coraz częściej decydują się na taką formę prowadzenia swojego e-sklepu. Mogą mieć własny biznes, opiekować się dzieckiem i czerpać z obydwu ról mnóstwo satysfakcji.

Warto również zastanowić się nad platformą dla sklepu internetowego na abonament. Wiele kobiet nie chce inwestować w swój biznes dużej sumy pieniędzy. Szukają one oszczędności i najskuteczniejszych rozwiązań. Brak kapitału początkowego nie jest w tym przypadku przeszkodą. Platforma na abonament to pełne narzędzie do sprzedaży i obsługi e-sklepu, za które płacisz comiesięczną raty.

Sprawdź dedykowany pakiet dla mam


„Zawód” mamy jest najtrudniejszym, jakim można sobie wyobrazić i jednocześnie najpiękniejszym i przynoszącym mnóstwo satysfakcji. W pewnym momencie może jednak pojawić się niedosyt – chcę realizować się zawodowo, rozwijać swoje pasje, być niezależną...i możesz taką być.

Autor: RedCart Kategoria: Pomysły na e-biznes
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Pomysły na e-biznes