Strona główna Blog Marketing i promocja

Jak wypromować swój sklep za pomocą klipów video?

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

E-biznesy, które posiadają w obrębie swojego sklepu klipy video przyciągają więcej Klientów. Ci, którzy nie korzystali jak dotąd z tego prostego sposobu poprawy konwersji - właśnie nadszedł najlepszy na to czas!

Posiadanie video na stronie oddziałuje na wyobraźnię, konwersję i przywiązanie użytkowników. Natomiast konwersja to słowo-klucz dla sklepów internetowych. Dzięki niej, rozpoznawalność i wzrost zamówień w sklepie przekłada się na większą sprzedaż. Co więcej można powiedzieć o poprawie konwersji? Skutecznym sposobem na jej wzrost jest tworzenie klipów filmowych. Posiadanie video na stronie sklepu internetowego, na blogu, lub bezpośrednio na stronie produktu pomaga w sprzedaży oraz lojalności wobec firmy.

Klipy video a konwersja w Twoim sklepie internetowym

Konwersja - bo to głównie o niej mowa - jest istotnym "efektem ubocznym" tworzenia klipów video w Twoim sklepie. Przyciągnięcie konsumenta na stronę sklepu  jest już sporym sukcesem. Dlatego należy sprawić, by zainteresowanie naszą stroną nie słabło. Klipy video idealnie tą kwestię załatwiają - również w kwestii sprzedaży. Coraz więcej polskich sklepów internetowych zatem korzysta z tego prostego sposobu na generowanie zaangażowania ze strony Klienta. Aby dotrzeć do konsumentów upewnij się, że video rozbudza emocje, przypomina o czymś, czego Klienci potrzebują lub po prostu uczy ich czegoś nowego. Zastanów się, czego Klienci chcieliby się dowiedzieć o twoim produkcie i przygotuj odpowiednie materiały zwierające odpowiedzi na te pytania.

Pierwszy film - jak zacząć?

Wbrew pozorom to nie takie trudne jak na początku może się wydawać. Do nakręcenia pierwszego filmu nie potrzeba drogiego sprzętu - większość lustrzanek posiada opcję nagrywania filmów w wysokiej jakości. Tak jak wspomniane zostało powyżej - pierwszymi tematami filmów mogą być odpowiedzi na pytania, które zadają Twoi Klienci. Udzielając w filmie informacji nie tylko prezentujesz siebie jako część firmy, ale wzbudzisz też zaufanie. Wrzucając filmy na firmowego bloga zyskasz na czasie, który musiałbyś spędzić odpowiadając każdemu z osobna na pytania o pakowaniu produktu, wysyłce czy płatności i terminu dostawy. Kiedy pytania pojawią się ponownie - wrzucisz linka, który kieruje do Twojego video! :)

Jakie rodzaje filmów przyciągają uwagę Klienta?

A) Filmowy kontent

Ważne, aby całość Twojej komunikacji była spójna z resztą informacyjnych kanałów. Filmy, które przyciągają uwagę i odnoszą sukcesy w postaci mają jeden wspólny element - ciekawy przekaz i narrację. Należy zdecydować, czy będziesz chciał wyprodukować film samemu, czy z pomocą profesjonalistów. Według badań firmy LiveClicker - filmy stworzone przez zawodowców zyskują o 30% więcej widzów, niż te, wyprodukowane z pasji - lecz mimo wszystko przez amatorów.

B) Opowieść o produktach

Ostatnio opowiadaliśmy o storytellingu, czyli tworzeniu historii swojej marki lub firmy, a w przypadku naszych Klientów - sklepu internetowego. Dużą popularnością wśród internautów zatem będą miały filmy o naszych produktach w sklepie. Poradniki dotyczące charakterystyki naszych produktów i ich zastosowania - na przykład kosmetyków, sprzętu sportowego czy nowych zabawek dla dzieci. To właśnie one przyciągają największą uwagę wśród Twoich Klientów. Przecież nikt nie zna swoich produktów tak dobrze, jak właśnie sprzedawca. Video recenzje budzą o wiele większe zaufanie niż standardowa strona z produktem. 

C) Firma od środka

Wyjeżdżasz na targi handlowe, branżowe, eventy i wykłady? To również jest dobry sposób na stworzenie krótkiego filmu, który przedstawi Ciebie jako przedsiębiorcę, który rozwija swoje horyzonty i kontakty biznesowe. To kolejna kategoria filmów, które wzbudzają zainteresowanie - szczególnie ciekawskim, którzy chcieliby poznać Twoją firmę od środka. Tworzysz własnoręcznie biżuterię? Przedstaw jak powstaje wyjątkowy naszyjnik - wzbudzi to zainteresowanie Twoich Klientów, którzy chcieliby poznać jak tworzone są zamawiane przez nich produkty w sklepie. 

Idź o krok dalej!

W marketingu często mówi się o stosowaniu personalizacji Klienta. Chcesz zapaść w pamięć swoich Klientów? Stwórz unikalne video z życzeniami urodzinowymi i wyślij je w dniu urodzin Klienta! Umieszczając je w newsletterze zyskasz miano Sprzedawcy, który naprawdę dba o dobre relacje z kupującymi. 

Liczby i infografika, które ukazują istotę zastosowania klipów video w sklepie internetowych, według badania ekspertów z firmy Animoto:

42% respondentów w badaniu Animoto twierdzi, że w treści klipu powinien znajdować się opis produktu, lub pokazanie jego możliwości,
58% badanych uważa, że firmy, które publikują filmy są bardziej wiarygodne od innych,
64% stwierdza, że dzięki filmowi dowiedziało się trochę więcej na temat firmy,
71% ankietowanych przyznało, że po obejrzeniu filmu z prezentacją produktu wywołuje u nich pozytywne skojarzenia z produktem, sklepem lub producentem,
83% użytkowników potwierdziło, że film nie powinien trwać dłużej niż 5 minut - podczas wyświetlania filmu Klient powinien dokonać decyzji na temat zakupienia produktu,
87% uważa, ze filmy są przydatne podczas wyszukiwania informacji o innych produktach tej samej marki,
93% konsumentów uważa, ze filmy są wyjątkowo przydatne przy porównaniu produktów w Internecie,
93% potencjalnych klientów twierdzi, ze filmy są wygodnym źródłem informacji i wiedzy o sposobie korzystania z danego przedmiotu po zakupie.
 

 

Siła video dla sklepów internetowych
Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja