Strona główna Blog Dropshipping

Sklep internetowy bez własnej firmy

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Już 30 kwietnia 2018 roku wejdzie w życie Konstytucja Biznesu. Jej celem jest nie tylko zachęcenie do zakładania firm, ale przede wszystkim ułatwienie prowadzenia działalności młodym przedsiębiorcom. Jak nowe przepisy zmniejszają barierę wejścia w sprzeda

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

sklep internetowy konstytucja biznesu

Już 30 kwietnia 2018 roku wejdzie w życie Konstytucja Biznesu. Jej celem jest nie tylko zachęcenie do zakładania firm, ale przede wszystkim ułatwienie prowadzenia działalności młodym przedsiębiorcom. Jak nowe przepisy zmniejszają barierę wejścia w sprzedaż internetową?

Kto może skorzystać z nowych zmian w prawie? 

Z ulgi na start mogą skorzystać początkujący przedsiębiorcy (osoby fizyczne), którzy rozpoczynają po raz pierwszy działalność gospodarczą lub podejmują ponownie działalność gospodarczą po upływie co najmniej 5-ciu lat (60 miesięcy) od wcześniejszej działalności. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorcy nie mogą świadczyć usług dla byłego pracodawcy, u którego pracowali w danym lub w poprzednim roku kalendarzowym. Korzystanie z ulgi nie jest obowiązkowe, a każdy początkujący przedsiębiorca może zrezygnować dobrowolnie z uprawnienia.

Jakie najważniejsze zmiany wprowada Konstytucja Biznesu?

Pierwsze 6 miesięcy bez składek społecznych ZUS

Młodzi przedsiębiorcy zostają zwolnieni z opłacania składek na ZUS przez pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. To bardzo istotna zmiana, bowiem dotychczasowe składki odprowadzane do ZUS wynosiły ponad 500 zł, niezależnie od tego, czy działalność generowała przychody. Ulga na start to znaczące ułatwienie dla początkujących przedsiębiorców.

działalność nierejestrowa konstytucja biznesu ulga na start

Drobny biznes bez rejestracji firmy

Działalność nierejestrowana zakłada możliwość prowadzenia drobnego biznesu bez konieczności zakładania firmy, a co za tym idzie - bez płacenia składek na ZUS. Warunkiem jest, by miesięczne przychody nie przekraczały 50% minimalnego wynagrodzenia (1050 zł). To korzystne rozwiązanie dla osób, które prowadzą sprzedaż na niewielką skalę.

działalność nierejestrowa konstytucja biznesu ulga na start

Koniec z numerem REGON

Firma nie musi się już posługiwać numerem REGON. We wszystkich urzędach przedsiębiorcy będą posługiwać się wyłącznie numerem NIP.

Bezterminowe zawieszenie działalności gospodarczej

Dzięki nowym przepisom możliwe jest także zawieszenie bezterminowe działalności gospodarczej (obecnie jest to maksymalnie 12 miesięcy).

Nowe przepisy a prowadzenie sklepu internetowego

Dzięki nowym przepisom, prowadzenie sklepu internetowego będzie dużo łatwiejsze. Przede wszystkim otrzymujemy możliwość sprawdzenia się w e-commerce bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. Nie musimy rejestrować działalności tak długo, aż przychody nie przekroczą 1050 zł w skali miesiąca. To doskonała okazja, by przekonać się, czy prowadzenie sklepu internetowego jest dla nas korzystnym rozwiązaniem. Ryzyko, które ponosimy, jest minimalne.

Dropshipping jako jeden z idealnych modeli wpisujących się w sprzedaż online

Dropshipping jest rodzajem sprzedaży internetowej, w którym to sklep przyjmuje zamówienia i sprzedaje produkty, ale zamówienia są realizowane przez dostawcę. Można powiedzieć, że sprzedawca jest pośrednikiem pomiędzy dostawcą a klientem. Sprzedawcy zostają zwolnieni z obowiązku logistycznej obsługi zamówień - w ich zakresie leży docieranie do potencjalnych klientów. W świetle nowych przepisów jest to idealny model sprzedaży online, który pozwala na prowadzenie sklepu internetowego nawet w domowym zaciszu, podczas gdy sprzedawane przedmioty znajdują się w magazynie dostawców w dowolnej części świata. Obecnie sporą popularnością, jeśli chodzi o sprzedaż online, cieszą się takie produkty, jak odzież, artykuły i zabawki dla dzieci, sprzęt RTV i AGD, sprzęt komputerowy, artykuły do wystroju wnętrz.

dropshipping sklep internetowy konstytucja biznesu

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping